Pokrokové Švédsko svědomitě vypustí ilegální migranty zadržené k deportaci

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Švédské úřady asi vypustí ilegální migranty určené k deportaci, jelikož kvůli čínskému koronaviru jsou suspendovány mezinárodní lety.

Švédské úřady se potýkají s vážným problémem s migranty určenými k deportaci, jak kvůli skutečnosti, že hranice po celém světě jsou zavřené, tak kvůli politikám, které omezují počet migrantů držených pohromadě.

Šéfová pohraniční policie v okrese Bergslagen Ulrica Granberg vyhlásila poplach prohlášeními, že zádržná centra jsou přeplněná migranty čekajícími na deportaci, ale spoustu jich budou muset pustit, hlásí Sveriges Radio.

Podle Granberg už stejně byli přinejmenším čtyři lidé od propuknutí koronavirové epidemie propuštěni.

Švédsko by ale nejspíš narazilo na reálnou možnost, že spousta propuštěných migrantů by se začala skrývat, což Granberg přiznává slovy: „Nese to asi okamžitá rizika, ano je to tak.“

Už před koronavirovou epidemií mělo Švédsko vážné problémy zařizovat deportace ilegálních migrantů a neúspěšných žadatelů o azyl, kdy zpráva od Delegace migračních studií (Delmi) z počátku února konstatovala, že pro vládu mají deportace nízkou prioritu.

„V rámci jak Policie, tak švédské Migrační rady, tj. v obou orgánech, které vyřizují tyto případy, je považována otázka deportací za ‚nadbytečnou činnost‘, která ve skutečnosti vůbec není v souladu s jejich základním posláním, ani není tím, co by jejich zaměstnanci chtěli dělat,“ praví se v této zprávě.

Generální ředitel švédské Migrační rady Mikael Ribbenvik zašel ještě dále, když řekl, že současné švédské azylové předpisy přeci stejně potenciálním teroristům a válečným zločincům umožňují ve Švédsku zůstat, i když neuspějí s uplatněním nároku na azyl.

„Dnes máme takový regulační rámec, který znamená, že v mnoha případech mohou ve Švédsku zůstat za zhruba těch samých podmínek jako ostatní a navíc se pohybovat po zemi i mimo ni,“ řekl.

Poslanec švédské Levicové strany Daniel Riazat dokonce veřejnosti doporučoval, aby migranty určené k deportaci před policií skrývala s tvrzením: „Má výzva všem, kdo mohou: Ukrývejte uprchlíky. I když se to stane ilegální. Ukryjte aspoň dva! Tomu se říká občanská odvaha a lidskost!“

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

5 Apr 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/04/05/coronavirus-sweden-may-release-illegal-migrants-set-for-deportation/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments