Pokroková Británie jmenuje svoji první soudkyni v hidžábu

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Spojené království poprvé ve své historii jmenovalo muslimku oblékající se do hidžábu, aby sloužila jako zástupkyně okresního soudce.

Raffia Arshad, 40letá pákistánská britská muslimka, která už 17 let praktikuje jako advokátka, byla minulý týden jmenována zástupkyní okresního soudce okruhu Midlands. Nyní tato nově jmenovaná soudkyně říká, že chce takto nově pro sebe získané platformy využít, „aby zařídila, že hlas diverzity bude už konečně slyšet hlasitě a jasně,“ píše Metro UK.

Co to přesně znamená, nikdo opravdu neví.

Ač byla Arshad v britské společnosti jmenována do tak prestižní pozice, tak je stejně zjevně přesvědčená, že Britové jsou rasisté. Tvrdí, že je „občas i každodenně“ obětí diskriminace a předsudků.

Tato nově jmenovaná soudkyně, vychodila Grammar School (nějako jako naše gymnázium) v Západním Yorkshiru a pak se stala prvním členem její rodiny, který nastoupil na univerzitu.

Arshad během své kariéry, která začala v roce 2004, kdy byla jmenována do Komory rodinného práva v St. Mary, řešila případy, které se týkaly mrzačení ženských genitálií, nucených manželství a dalších otázek, které měly vztah k islámskému právu. Také napsala knihu zvanou Islámské rodinné právo.

Judy Claxton a Vickie Hodges – obě advokátky z Komory St. Mary – Arshad k jejímu historickému jmenování gratulovaly se slovy: „Raffia otevřela muslimským ženám cestu úspěchu v právu a advokacii a neúnavně ve své profesi pracovala na posilování rovnosti a diverzity.“

„Teď je to na mně, abych se stala jejich hlasem, abych zajistila, že hlas diverzity bude slyšet hlasitě a jasně a že dolehne do patřičných míst,“ řekla Arshad.

By Arthur Lyons 29 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/uk-appoints-its-first-hijab-wearing-judge/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments