Podle osvícených levičáků byl Ghándí ‚rasista‘

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Veřejně financovaná NPR prohlásila politického aktivistu Mahátmá Ghándího za nejspíš bigotního „rasistu“.

Ne, to není žádná satira; Ghándí je oficiálně zrušen!

„Ač je Ghándí hluboce uctíván jako spirituální a politický vůdce, tak teď pokrokoví lidé zkoumají jeho sexuální praktiky a jeho rané spisy z Jižní Afriky, které mnoho černých Afričanů prohlašuje za rasistické,“ tweetuje NPR.

V článku uvádí: „Mnoho černých Afričanů Ghándího prohlašuje za rasistu a také aktivistky MeToo zpochybňují jeho sexuální praktiky.“

Summit.news hlásí:

Takže ani svatý zakladatel hnutí občanské neposlušnosti a původní inspirátor hnutí za lidská práva nebyl dostatečně osvícený.

Zdroj sporů zjevně vychází z Ghándího názorů, které byly v době, kdy žil, široce rozšířené, a to, že Afričané jsou necivilizovaní.

„Ghándí, když žil v Jižní Africe, v roce 1903 napsal, že by tam měli být běloši „vládnoucí rasou.“ Rovněž uváděl, že černoši jsou „potížisté, velice špinaví a žijí jako zvířata,“ hlásí NPR.

Přitom zjevně nevadí, že z Ghándího se později stal vyhlášený anti-rasista, ale zase, bojovníci za zrušení kultury nejsou proslulí schopností někomu něco prominout.

Také MeToo obvinila Ghádího, že jednou spal nahý se svou praneteří v teenagerském věku, aby ozkoušel svoji odolnost vůči sexuálním svodům, což je ovšem podle dnešních standardů „zneužití“.

Ale na respondenty tweetu NPR tato pokroková odhalení neudělala moc dojem.

„Běž zpět do historie a suď všechny morálkou dnešních dnů, a to bychom pak měli zrušit všechny velikány!“ komentoval jeden.

„To se nelíbí těm samým černým Afričanům, kteří se po staletí mordovali navzájem kvůli příslušnosti k odlišným kmenům?“ ptal se další.

„To je stejné jako očerňovat lidi, kteří před 200 lety nevěděli, jak funguje počítač,“ přidal další.

October 3, 2019 Sean Adl-Tabatabai

Zdroj: https://newspunch.com/ghandi-racist-woke-leftists/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments