Podívejte se na obrázky stovek Ukrajinců pochodujících k poctě vojáků SS

Mezinárodní konflikty, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Stovky Ukrajinců se ve středu v Kyjevě zúčastnily neonacistického pochodu k oslavě nacistických vojáků, což vyvolalo odsuzování po celém světě.

Tento Výšivkový pochod, který byl legálně uspořádán k uctění 78. výročí vytvoření SS sil Galicia (Halič) sestavených za německé okupace převážně z ukrajinských a německých dobrovolníků, kteří si přáli pozdvihnout zbraně za nacistické Německo.

Vojenská větev Hitlerovy Nacistické strany SS byly síly odpovědné za Holocaust.

Asi 300 pochodujících neslo korouhve divize Galicia vyobrazující lva stejně jako vlajky Organizace ukrajinských nacionalistů. Tento pochod následoval po daleko větším o den dříve ve městě Lvov.

Ukrajinští nacionalisté během připomínkového pochodu nesou emblémy tzv. Haličské divize v Kyjevě na Ukrajině, 28. dubna 2021. 14. Granátnická divize Waffen SS zvaná také Haličnaja Divizija byla německá vojenská formace z II. světové války zpočátku sestavená z dobrovolníků z oblasti Halič z etnických Ukrajinců, ale později se do ní zapojovali i Slováci, Češi a Holanďané, jak běžní dobrovolníci, tak důstojníci. (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Ukrajinským nacionalistům se po roce 2000 za tuto kolaboraci dostalo státního uznání jako hrdinům za jejich činnost proti Sovětskému svazu. Podle Židovské telegrafické agentury popularita těchto kolaborantů od roku 2014 spolu s válkou s Ruskem dramaticky roste.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky, který je sám Žid, tyto pochody odsoudil.

„Kategoricky odsuzujeme jakékoliv propagandistické manifestace totalitních režimů, zvláště Nacionálních socialistů, a pokusy revidovat pravdu o II. světové válce,“ uvedl v prohlášení.

Ukrajinští nacionalisté nesou květiny a emblémy tzv. Divizije Halyčnaja během připomínkového pochodu Kyjevem na Ukrajině, ve středu 28. dubna 2021. (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Také německé velvyslanectví v Kyjevě tento pochod odsoudilo.

„Jednotky Waffen SS se za II. světové války účastnily nejhorších válečných zločinů a Holocaustu. Žádná dobrovolnická organizace bojující dnes za Ukrajinu a pracující pro ni by se s nimi neměla spojovat,“ napsala ve středu na svoji twitterovou stránku německá velvyslankyně na Ukrajině Anka Feldhusen.

AP Photo/Efrem Lukatsky

DEBORAH BRAND

4 May 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/middle-east/2021/05/04/hundreds-in-ukraine-march-to-honor-nazi-ss-soldiers/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

SS byla Norimberským tribunálem označena za zločineckou organizaci, takže pochodující občané s úmyslem uctít jednotky SS se dopouštějí protiprávního jednání. Jinak takovéto pochody jsou příznačné pro země nepřátelsky se vymezující proti Ruské federaci. Naše republika by neměla nabírat slepý kurz nenávisti vůči Ruské federaci a tak deklarovat svoji závislost na řídících orgánech EU a USA. Měli bychom mít se všemi mocnostmi korektní vztahy založené na rovnocenném, resp. bilaterálně vyváženém partnerství na bázi vzájemné úcty a respektu. Zatím to vypadá tak, že nás na Západě mají za onuce a teď už i Rusové hledí na nás s despektem.