Podívejte se, jak Rusko při cvičení na Putinovy narozeniny odpaluje z lodi hypersonickou střelu

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo video ukazující vzácné odpálení hypersonické střely při středečním testu, o kterém říkají, že byl úspěšný.

Odpálení hypersonické křídlaté střely Zircon proběhlo z fregaty Admirál Gorškov v Bílém moři a údajně pak letěla 280 mil, než zasáhla cvičný námořní cíl v Barentsově moři.

Dále popisovali, že celý čtyři a půl minuty trvající let proběhl ve výšce 28 km rychlostí přesahující 8 Machů.

Ruské ministerstvo obrany publikovalo video úspěšného odpálení, které popsali také jako k uctění 68. narozenin prezidenta Putina.

Náčelník generálního štábu Valerij Garasimov ve veřejném komentáři řekl, že Putin přivítal tento „ohromný úspěch“ a úspěšný test střely, která by podle očekávání měla ve velice krátké budoucnosti po dalších testech být nasazena do aktivní služby.

Níže se podívejte na test této nové hypersonické střely:

„Je to ohromná událost nejen pro život ozbrojených sil, ale i pro celé Rusko, pro celou zemi,“ řekl Putin o testu, který dělal titulky po celém světě.

Putin to kvůli koronavirovým opatřením sociálního odstupu sledoval na dálku ze své kanceláře.

Via Reuters

Podstatné je, že to přichází ve stejném týdnu, kdy američtí a ruští vyjednavači ve Finsku diskutují o nové dohodě o omezení jaderných zbraní New START.

Obě hlavní jaderné mocnosti budou muset ještě odsouhlasit podmínky pro prodloužení toho, co je považováno za nejdůležitější smlouvu o omezení jaderných zbraní, která má uplynout v únoru 2021, pokud se ovšem tyto dvě strany nedohodnou na jejím obnovení. Prozatím probíhající rozhovory mezi Moskvou a Washingtonem o jejím prodloužení o pět let selhaly, a to i přes tlak od amerických spojenců.

Po kolapsu smlouvy INF (o raketách středního doletu) stejně jako dohody o otevřeném nebi Open Skies se z posledních rozhovorů v Helsinkách ozvalo překvapivé slovo „pokrok“.

by Tyler Durden

Wed, 10/07/2020 – 22:40

Náhledový obrázek: Via TASS/MoD: Hypersonická křižující střela Zirkon odpálená z fregaty Admirál Gorškov při středečním testu v Bílém moři.

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/watch-russia-conducts-rare-ship-launched-hypersonic-missile-test-putins-birthday

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marmaris
18 dní před

Níže se podívejte na test této nové hypersonické střely: Já myslela, že ji vypustili v Bílém moři a letěla do Barentsova, což je o dost severněji, než Náhorní Karabach no, ale proti gustu žádnej dišputát.