Po schválení svazků stejného pohlaví papežem je Vatikán zamlklý

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Jsou to děti Boha a mají právo na rodinu.

Papež František svou progresivní politikou zase jednou otřásl Vatikánem, ale tentokrát, místo aby zabředával do ekonomických záležitostí s nepatrnými důsledky jako morálnost kapitalismu, na který papež ve svých kázáních často útočí, tentokrát ale zasáhl neuralgický bod, když zjevně schválil sňatky stejného pohlaví, což je v těžkém protikladu k postoji Církve.

Bloomberg hlásí, že ohromný mediální aparát Vatikánu zmlkl a že žádný z papežových mluvčích ne nebere reportérům telefony, neboť mají potíže formulovat své vlastní prohlášení. Vypadá to, že jsou papežovým komentářem stejně ohromeni jako ty miliony praktikujících katolíků.

Ani deník vydávaný Vatikánem, ani oficiální twitterový účet papeže se o tom ani nezmínily.

V interview z dokumentárního filmu „Francesco,“ který měl premiéru ve středu na Římském filmovém festivalu, papež zjevně porušil katolickou dogmatiku prohlášením, že všichni homosexuálové jsou „dětmi Boha“ a „mají právo na rodinu.“ Papež se dokonce zmiňoval o „Zákonu o občanském svazku“, tj. zaujal ten nejprogresivnější politický postoj, jaký kdy Církev schválila.

„Jsou to děti Boha a mají právo na rodinu. Nikdo by kvůli tomu neměl být odvržen nebo zbídačen,“ řekl španělsky. „To, co musíme vytvořit, je zákon o občanském svazku. Tímto budou mít právní krytí. Já se za to stavím.“

Ale někteří z vnitřních kruhů vatikánského tiskového aparátu, kteří s reportéry – samozřejmě, že neoficiálně – mluví, říkají, že „reakce se ještě plichtí.“ To znamená, že uvnitř Vatikánu zmínky o občanském svazku nejspíš berou vážně, jelikož Církev dumá nad tím, co by mohlo být zatím nejprogresivnějším krokem pod tímto papežem, který udělal ze svého progresivního přístupu k Církvi svorník svého panování. Ovšem ta vlna nadšení mezi věřícími zatím ale spíš uvadala. Ale poté, co COVID-19 vyhnal Katolíky celého světa z kostelů, tak Církev nejspíš chápe, že když se věřící pomalu vrací do kostelů, tak musí našlapovat opatrně.

Mezitím někteří vznesli otázky, zda papež toto tvrzení pronesl poprvé, jelikož zbytek jeho interview byl téměř identický s interview, které loni poskytl mexickému vysílači Televisa, ač když to interview vysílali, tak žádné komentáře o homosexualitě neobsahovalo.

by Tyler Durden

Sat, 10/24/2020 – 07:35

Zdroj: https://www.zerohedge.com/economics/vatican-silent-after-pope-appears-endorse-same-sex-unions

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
1 rok před

Tak to není, Papež homosexuály nepodpořil, jeho slova byly vytrženy z kontextu, v tom dokumentu mluví úplně v jiných souvislostech.