Po injekcích Pfizer dostávají děti myokarditidu

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci chorob (CDC) ohlásilo osm případů myokarditidy, tj. potenciálně smrtelného zánětu srdce, u dětí na nižším stupni základní školy, které dostaly vakcínu Pfizer-BioNTech Covid-19.

K 10 prosinci CDC říká, že dostala 14 hlášení o myokarditidě mezi dětmi ve věku 5-11 let, které dostaly tuto injekci. Z nich, se uvádí, že osm je hlášených, čtyři chlapci a čtyři dívky, že splnily „pracovní definici případu“ zánětu používanou touto agenturou.

RT hlásí:

Pět z těch 14 hlášených případů se pořád zkoumá. Z osmi přijatých touto agenturou došlo k šesti po obdržení druhé dávky injekce Pfizer – tj. jediné vakcíny dostupné pro tuto věkovou skupinu.

Tyto zprávy byly ve čtvrtek uváděny mezi 3 233 jiných nepříznivých reakcí po vakcinaci hlášených Reportingovému systému nepříznivých reakcí na vakcínu CDC (VAERS).

Ač se uvádělo, že tyto případy měly „mírný klinický průběh“, tak CDC nepotvrdila, zda si myslí, že existuje přímá vazba mezi incidenty myokarditidy a vakcínami. Rovněž nevyzradila četnost výskytu myokarditidy mezi těmi, kteří v této věkové skupině nebyli vakcinovaní.

Agentura uvedla, že do 9. prosince bylo v této věkové skupině podáno přes 7 milionů dávek vakcín. Rovněž byla mezi dětmi „s komplikovanou lékařskou anamnézou“ hlášena dvě úmrtí, ale s poznámkou, že většina nepříznivých reakcí nebyla „závažná“.

Minulý týden ředitel CDC Rochelle Walensky říkal, že agentura zatím po vakcinaci „neviděla žádné“ případy myokarditidy a říkal, že vakcína je pro malé děti bezpečná. Avšak nedávný průzkum zjistil, že rodiče dvou třetin mladších školáků nejsou ochotni toto riziko podstupovat.

Když v říjnu americký Úřad pro potraviny a léčiva schvaloval mRNA vakcínu Pfizer, tak uváděl obavy z myokarditidy a perikarditidy – zánětu tkáně kolem srdce  – mezi 12-17 letými chlapci. Ale model porovnání přínosů s riziky od FDA předpověděl, že přínosy vakcín pro děti ve věku 5-11 let „nad riziky převáží.“

December 19, 2021 Niamh Harris

Zdroj: https://newspunch.com/cdc-cases-of-myocarditis-reported-in-young-children-following-pfizer-jabs/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments