Platíme propagandu Evropské unie

Nezařazené

Z našich daní se financuje spousta zbytečností. Státní zakázky, dotace, úřednictvo… Ale co mě dokázalo naprosto šokovat bylo, když jsem uviděl propagandu o Evropské unii a uvědomil si, že byla zaplacena z peněz našeho státu. Nehledě na to, že si ještě vláda dovolí daně zvyšovat místo toho, aby začala skutečně škrtat v nákladech, jak slibovala ve volebních programech.

S první propagandou jsme se setkali při konání prvního (a doposud jediného) celostátního referenda v České republice a to o vstupu do Evropské unie. Dostali jsme sice volbu, ale informační kampaň placená z našich peněz mluvila pouze v jednom zájmu a to o tom, že když vstoupíme do EU, tak se budeme mít moc krásně. (pozn. Reformy.cz vláda tehdy investovala do kampaně ANO EU 200 mil. Kč a opačnému názoru nedala ani korunu. Jak vůbec můžeme něco vyčítat diktátorským režimům?)

Pro připomenutí (řecký kavárník):

Ir lákající do Evropské unie:

Finka tvrdící, že hospodářství roste a finské firmy jsou známy po celém světě (EU například velmi dotovala operační systém Symbian, který užívala Nokia, a který již zkrátka ve světě telefonů nemá budoucnost, kdyby do trhu nezasahovala, možná by Nokia přešla na jiný systém dříve a teď by se jí dařilo lépe, nehledě na to, že to opět zaplatil daňový poplatník):

Ale tato videa jsou z roku 2004, tedy jen připomínám, díky jaké “informační kampani” jsme se do EU vůbec dostali.

Co mi však vyrazilo dech, bylo video v HD rozlišení s názvem “Europe, from war to peace”, které pro nás připravila Evropská unie v prosinci 2012 tentokrát za peníze daňových poplatníků všech členských států. Dokonce byl i zaplacen člověk, který vytvořil české titulky.

(pozn. Reformy.cz: Ve snímku účinkuje i prof. dr. Walter Hallstein, prominentní nacisticky právník, který byl jedním z hlavních otců zakladatelů EU viz. kniha NACISTICKÉ KOŘENY ‚BRUSELSKÉ EU‘ v češtině!)

Poté, co jsem viděl toto poslední video, napsal jsem všem internetovým médiím, které znám. A výsledek? Nejen, že o tomto videu nevyšel žádný článek, ale dokonce mi nepřišla ani jedna odpověď. Zkrátka česká média jen přebírají zprávy z ČTK, píší o bulvárních skandálech a informovat veřejnost o takových věcech není na jejich programu.

Pořiďte si slušivé euroskeptické tričko z našeho eshopu

Ladislav Výsmek je členem klub.reformy.cz vyšlo na NEdaním.cz

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments