Pekařství vyhodilo vedoucí za přijímání plateb v hotovosti od stařečků

NWO, Odvážný nový svět

Pekařství hájilo své rozhodnutí vyhodit vedoucí pobočky, neboť ji nachytalo, že od stařečků jako platbu za zboží bere hotovost a platbu za ně uhradí z vlastní bankovní karty.

Megan Metcalfe, která pracovala v pekařství Birds Bakery v Radcliffe-on-Trent, přijala asi 180 liber v hotovosti, které si osobně převzala, a pak použila svoji vlastní kartu, aby s ní za zákazníky zaplatila.

Birds kvůli pandemii koronaviru zavedli přísnou politiku nepřijímání žádné hotovosti a paní Metcalfe své postarší zákaznictvo varovala, že bez karet budou trpět.

Když se o těch zločinných transakcích doslechli na ústředí, tak paní Metcalfe v červnu suspendovali a po slyšení při disciplinárním řízení byla vyhozena.

Tato 60letá paní řekla ve čtvrtek NottinghamshireLive: „Jen jsem se pokoušela dělat správnou věc. Samozřejmě, že jsem kvůli tomu fakt naštvaná.“

Paní Metcalfe pracovala pro Birds 44 let, z toho 25 let jako vedoucí. Řekla, že jí tvrdili, že svými činy ohrozila životy zaměstnanců.

To popřela prohlášením: „Ten transfer nijak neprocházel rukama. Strčila jsem si je přímo do portmonky a pak jsem provedla platbu kartou a ukázala jim stvrzenku.“

„Nemohla bych žádného stařečka nebo stařenku zahnat s tím, že jim řeknu, že už si nic nekoupí, protože nemají kartu,“ řekla Metcalfe.

Místní mediální kanály v sobotu referovaly, že Birds si za svým rozhodnutím stojí a tuto zaměstnankyni zpátky nepřijmou.

Nedávno pobouření vzbudil pekárenský řetězec East Midlands, když média minulý týden referovala o tom, jak 94leté Edně Dalchin z Nottinghamu odmítli prodat bochník chleba a kus uzeného masa, protože neměla bankovní kartu.

Vedoucí pobočky k incidentu řekl: „Jedním z opatření je, že prodávat můžeme jen na kartu, protože peníze jsou špinavé.“

„S koronavirem a s pandemií chtějí minimalizovat rizika jak pro sebe, tak pro zákazníky.“

Ale jiné obchody včetně velkých supermarketů hotovost dále berou.

Minulý týden údajně odmítli obsloužit zákazníka Greggs v Hull, protože chtěl za svůj sendvič zaplatit hotovostí.

Tento zákazník podle Hull Daily Mail řekl, že když přišlo na placení, zaměstnanec prohlásil: „Peníze jsou špinavé, tak přijímáme jen karty.“ Mluvčí Greggs později řekl, že ač doporučujeme platit kartou, náš pekařský řetězec pořád hotovost přijímá.

VICTORIA FRIEDMAN

2 Aug 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/08/02/bakery-fires-manager-cash-handling-elderly-customers-wanting-buy-food/

Sdílejte přátelům

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments