Papež František spojuje ten nárůst antisemitismu s růstem populismu

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

ŘÍM –  Papež František v pondělí řekl, že samolibost vede k populismu, z něhož následně vyrůstá antisemitismus.

Pontifik promlouvající ve Vatikánu k delegaci z Centra Simona Wiesenthala nabídl systematické „propojení teček do výsledného obrazce“ v podobě myšlenkového experimentu, který vynalézavě propojuje samolibost s hněvem, hněv s populismem, populismus s nenávistí a nenávist s antisemitismem.

„Všude kolem sebe vidíme úrodnou půdu pro partikularismus a populismus. A v takové půdě pak nenávist roste jako zvody. Samá nenávist. Rozsévaná nenávist,“ pokračoval.

„A v poslední době zase zažíváme to barbarské vzepětí antisemitismu,“ vyvozoval z toho.

Papežova analýza kořenů, z nichž vyrůstají příčiny antisemitismu, přichází jen den poté, kdy nejpopulárnější italský politik Matteo Salvini nabídl naprosto odlišnou – ale méně politicky korektní – odpověď na tuto otázku.

Salvini v nedělním interview s Israel Hayom řekl, že vzestup antisemitismu v Evropě v poslední době je v první řadě důsledkem masové imigrace muslimů na tento kontinent.

„Myslím, že to má co dělat se sílením islamistického extremismu a fanatismu v posledních letech,“ řekl Salvini. „Zvláště důležité je propojení tohoto faktu s tím, že určití akademici a média mobilizují proti Izraeli a vytváří nenávist k Izraeli, která pak ospravedlňuje antisemitismus.“

Salvini řekl, že určitá míra antisemitismu vždy na extrémní levici a na extrémní pravici existovala, ale jeho současný nárůst lze připsat posuvu ve složení evropského obyvatelstva.

„Samozřejmě, že skupin malých politických menšin, jako nacisti a komunisti, existuje,“ řekl Salvini. „Ale v současnosti v době masové přítomnosti migrantů v Evropě přicházejících z muslimských zemí, mezi nimiž je spousta fanatiků, kteří ale získávají plnou podporu určitých intelektuálů, se už antisemitismus šíří i v Itálii.“

Liberální média se vždy pokouší ze vzestupu antisemitismu v Evropě obviňovat pravicové strany, uvedl Salvini, fakta však tuto teorii nepodporují.

„Existuje krajně pravicový antisemitismus a existuje krajně levicový antisemitismus, a ty jsou institucionalizované,“ řekl. „Myslím třeba vůdce britských labouristů Jeremyho Corbyna nebo ty levicové aktivisty v Německu, kteří sice nechtějí být jako nacisté, ale nakonec se přidávají k bojkotu izraelských výrobků.“

„Jsme si však jist, že hlavní příčinou současného antisemitismu se vysoký počet muslimů v Evropě,“ řekl.

FRANCOIS GUILLOT/AFP via Getty

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

20 Jan 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2020/01/20/pope-francis-ties-rise-in-antisemitism-to-growth-of-populism/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments