Papež František naléhá na vytvoření ‚průchodných cest‘ pro migranty z Libye

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

ŘÍM – Papež František vyzval ke skoncování s násilím v Libyi stejně jako ke zřízení „průchodných cest“ pro ty statisíce migrantů, co si odsud přejí cestovat do Evropy.

„Sleduji dramatickou situaci v Libyi s hroznou úzkostí a smutkem,“ řekl papež v neděli na konci Modlitby anděla páně na Svatopetrském náměstí.

„Je to v mých modlitbách v posledních dnech. Prosím naléhejte na mezinárodní orgány a ty, kdo mají politickou a vojenskou odpovědnost, aby se srovnali s vírou a hledali způsoby, jak s tím násilím skoncovat tak, aby to vedlo k míru, stabilitě a jednotě země,“ řekl.

„Rovněž se modlím za ty tisíce migrantů, uprchlíků, žadatelů o azyl a vnitřních vyhnanců v Libyi,“ pokračoval pontifik. „Tato zdravotní situace jejich už tak prekérní situaci, v níž se nachází, ještě zhoršila, takže se stávají ještě zranitelnější ke všem formám vykořisťování a násilí. A to je kruté.“

„Vyzývám mezinárodní komunitu, prosím mějte jejich utrpení ve svém srdci a identifikujte průchodné cesty a poskytněte jim prostředky k ochraně, které potřebují pro důstojné podmínky a nadějnou budoucnost,“ řekl. „Bratři a sestry, my všichni jsme za to odpovědní. Nikdo se nemůže považovat za od té odpovědnosti oproštěného.“

Koncem května vydaly Spojené národy zprávu prohlašující, že v současnosti v Libyi žijí statisíce migrantů a uprchlíků, kteří čekají na příležitost přeplavit se přes Středozemní moře do Evropy.

„Globální krize způsobená pandemií je bezprecedentní a je těžké předpovídat její dopad na obchod s lidmi a pašování migrantů,“ uvedla zpráva s dodatkem, že těžké ekonomické důsledky vleklých karantén by mohly vyprovokovat vzestup migrace z různých zemí.

„Informace z Libye, kde je momentálně registrováno asi 650 000 migrantů a uprchlíků, naznačují, že krize veřejného zdraví Covid-19 lidi neodradila od pokusů dostat se do Evropy,“ uvedla zpráva.

Tony Gentile/ Pool Photo via AP

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

14 Jun 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/immigration/2020/06/14/pope-francis-urges-creation-of-pathways-for-migrants-in-libya/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Já veterán
2 let před

Antikrist jak vyšitej 🙁

Dana
2 let před

Podle chování papeže Františka, je to nasazený muslim do křesťanské církve. Dělá vše pro zničení křesťanských tradic a nejen v Evropě. Měli by ho zavřít a nepouštět ven, ten už snad ani nemůže být svéprávný.