Papež František katolíkům nařizuje, aby nekonvertovali muslimy na křesťanství

NWO, Okultní spolky

Papež František varoval katolíky v Maroku, aby se za žádných okolností nepokoušeli konvertovat muslimy na křesťanství.

Tato hlava katolické církve vydala ono varování během nedělní promluvy v Katedrále Svatého Petra v Rabatu v Maroku.

Telegraph.co.uk hlásí:

„Žádný polyteismus, prosím!“ řekl asi 400 posluchačům, kteří vítali papeže při příjezdu kvílením a aplausem, zatímco další stovky se shromáždily před katedrálou.

Křesťané jsou v Maroku nepatrnou menšinou, když 99 procent obyvatel jsou muslimové, přičemž značná část té asi 30 000 katolické komunity v této zemi jsou sub-saharští Afričané.

Islám je v této zemi státním náboženstvím, přičemž zdejší úřady s chutí předvádí „náboženskou toleranci“ této země, která křesťanům a Židům umožňuje volnost projevů vyznání.

Maročané jsou však automaticky považovány za muslimy, pokud se nenarodí v židovské komunitě, nad odpadlictvím od víry se tam mračí, a polyteismus je už přímo trestným činem.

„Chráním marocké Židy stejně jako křesťany z jiných zemí, kteří žijí v Maroku,“ řekl v sobotu po příjezdu pontifika davům král Mohammed VI.

V Maroku je několik tisíc křesťanských kovertitů, kteří se od roku 2017 otevřeně domáhají práva žít „bez perzekucí“ a „bez diskriminace“.

František je prvním pontifikem, který tuto severoafrickou zemi navštívil po Janu Pavlu II v roce 1985 a kvůli tomu byla znovu vymalována i tato katedrála.

Nigerijský muž čekající na papeže před chrámem řekl, že tato návštěva „ukazuje, že žít společně je v Maroku možné.“

„Je tu ale řada věcí ke zlepšení, zvláště v otázkách migrantů a těch, co se týkají marockých křesťanů,“ řekl 36-letý Antoine, který pracuje pro spolek na obhajobu práv migrantů.

Potřebu podporovat migranty opětovně pak v neděli zmiňoval František, který z tohoto problému učinil těžiště svého papežství.

V sobotu navštívil migranty v charitativním centru Caritas, kde papež kritizoval „kolektivní vyhosťování“ a řekl, že je třeba podněcovat způsoby dosažení regulérnosti postavení migrantů.

Maroko o sobě tvrdí, že má k migraci „humánní“ přístup a odmítá nařčení skupin za lidská práva o „brutální kampani zatýkání“ a „nuceného vysídlování“ za jižní hranici této země.

April 4, 2019 Sean Adl-Tabatabai

Zdroj: https://newspunch.com/pope-francis-catholics-not-convert-muslims-christianity/

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments