Papež František bude ve Vatikánu sloužit ‚mši za migranty‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, Nezařazené

ROME — V pondělí 8. července bude papež František sloužit „mši za migranty“, aby připomněl šesté výročí své návštěvy na Lampeduse v roce 2013.

„Jako připomínku 6. výročí své návštěvy Lampedusy bude v pondělí 8. července v 11:00 h v Bazilice Svatého Petra Svatý Otec Papež František sloužit mši za migranty,“ uvedlo v pondělí vatikánské komuniké.

Oznámení této papežovy mše přichází jen pár dnů po významném střetu mezi italskou populistickou vládou a německou neziskovkou Sea-Watch, která se ilegálně vlámala na Lampedusu, aby zde vyložila 42 afrických migrantů, které vezla. Plavidlo této neziskovky bylo následně zabaveno a kapitánka lodi Carola Rackete byla uvězněna.

Vatikán uvedl, že této papežské mše příští týden se zúčastní asi 250 lidí, „mezi nimi budou migranti, uprchlíci a ti, kdo se věnují zachraňování jejich životů.“

Vatikán rovněž zdůraznil, že tato mše bude soukromá a nebude otevřená pro žurnalisty či jiné, kteří nebyli pozváni.

„Účast na této mši, jíž bude předsedat papež na svaté stolici Svatého Petra, bude jen pro ty osoby, které pozvala sekce migrantů a uprchlíků Dikasterie k propagaci integrovaného lidského rozvoje, které svatý otec organizování této akce svěřil,“ uvádí komuniké.

„Ač vatikánská média poskytnou z této mše živé vysílání, tak přítomnost tisku v této bazilice se nepředpokládá,“ dodává text.

„Svatý otec si přeje, aby tento okamžik byl připomínkou a dost možná i rozpomenutím se na to, kolik ubožáků ztratilo své životy při útěku před válkou a bídou a tím povzbudit ty, kteří za ně den za dnem bojují, aby vydrželi a ty migranty a uprchlíky doprovázeli a vítali,“ uvádí se v prohlášení.

Podobnou „mši za migranty“ papež ve Vatikánu sloužil už před rokem, aby připomněl páté výročí jeho návštěvy Lampedusy, což naznačuje, že pontifik si asi přeje z toho udělat každoroční výroční záležitost.

Františkovo upozorňování na migranty se stalo charakteristické pro jeho 6letý pontifikát, během nějž se snaží „změnit smýšlení“ o imigraci.

TIZIANA FABI/AFP/Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

1 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/immigration/2019/07/01/pope-francis-to-celebrate-mass-for-migrants-in-vatican/

Sdílejte přátelům

2
Komentujte

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nasrat

Čůrák zajebanej.Ať táhne do hajzlu i s kozomrdama!!!

DastinDastin

At si je vezme do vatikanu vsechny debil satansky stary……