Pákistánský migrant v Holandsku odsouzen k deseti letům za přípravu vraždy Geerta Wilderse

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Holandský soud odsoudil pákistánského migranta k deseti letům vězení za plánování vraždy vůdce populistické strany PVV Geerta Wilderse.

Obžalovaný podle holandských zákonů o soukromí identifikovaný jen jako 27letý Junaid I. plánoval Wildersovu vraždu, protože ho tento pravicový populista rozzuřil akcí projevů svobody slova ‚vykreslení Mohammeda‘, hlásí holandský deník De Telegraaf.

Soud poté, co tohoto pákistánského migranta ve vojenském věku shledal vinným z přípravy vraždy k teroristickým účelům, tak jej odsoudil k deseti letům vězení – tj. k rozsudku o dost vyššímu než těch šest let, které pro něj požadoval prokurátor. Soudce při vynášení rozsudku uvedl, že ten daleko tvrdší trest je důsledkem závažnosti zločinu a rizika opakování.

„Podezřelý v řadě konverzací uváděl, že zabití Wilderse by bylo dobrým skutkem. Rovněž říkal, že tento soudní proces z něj v Pákistánu učiní populární osobu,“ řekl soudce.

Tento pákistánský migrant po celou dobu procesu popíral, že by plánoval vraždu Wilderse nebo že by si ji i přál. Junaid I. o sobě mluvil jako o ‚mírumilovném‘ a pouze jako o naštvaném, neboť Wilders urážel proroka. Tvrdil, že z Pákistánu do Holandska cestoval jen proto, aby protestoval proti tomuto populistickému poslanci.

„Kdyby se svým plánem uspěl, tak by to nestálo jen Wildersův život. Tento útok by měl rovněž ohromný dopad na holandskou demokratickou společnost,“ uvedl soud.

Wilders toto soudní rozhodnutí po přečtení rozsudku v pondělí odpoledne vychvaloval.

Advokát Junaida I. naznačil, že proti tomuto soudnímu rozhodnutí asi podá odvolání.

Tips? Follow Arthur Lyons 

By Arthur Lyons 19 November 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/11/netherlands-pakistani-migrant-sentenced-to-ten-years-for-plotting-to-murder-geert-wilders/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments