Otrlá Darmožroutská Strana plná pokrytců

Nezařazené

ODS je plná pokrytců. Nevylučuji, že jsou v této straně také poctiví, pracovití a racionálně uvažující lidé, ale nejsou bohužel skoro vůbec vidět. Poslední vnitřní vývoj je již natolik tragikomický, že jsem se rozhodl napsat několik vět k tématu.   

Začněme s takzvanými rebely. Ti sice artikulují fragmenty racionálních myšlenek, ke kterým je ODS podle volebního programu vázána, nelze však jejich snahy brát příliš vážně. Ve skutečnosti má premiér Nečas v podstatě pravdu, když zdůrazňuje, že jde z jejich strany především o mocenský boj. Jaký paradox, když si uvědomíme, že formulování racionálních myšlenek v rámci ODS se scvrklo právě do této skupinky kariérních prospěchářů.

Obávám se také, že předseda Nečas, první místopředsedkyně Němcová a jejich celé široké okolí nejsou tak daleko od reality, jak záměrně prezentují.  Domnívám se, že dobře vědí, proč jejich straně klesají preference. Nejedná se o žádný trest za reformy, jak premiér hlásá, ale spíše o trest za nereformy. Strana dostala od voličů vysvědčení v posledních volbách nikoliv za to, že dělá nepopulární kroky, ale proto, že od ní veřejnost požadovala radikální pravicově liberální změny, na které měla maximální možný mandát. Mandát, který naprosto a beze zbytku prohospodařila. Pokud ale premiér bez nadsázky považuje pokračující dramatické zadlužování státu, bezprecedentní zvyšování daní a trvalé posilování role státu za nějaké „reformy“, bude již s jeho mentálním zdravím opravdu něco špatně.

V komentáři ke krajským volbám mě překvapila dokonce i první místopředsedkyně Němcová, která nepřímo naznačila, že za volební prohru by měli rebelové nést odpovědnost. Proč zrovna oni? Vždyť tito tzv. rebelové jako jediní částečně artikulují názory průměrného pravicového voliče ODS! Voliči možná hledají kredibilní osobnosti, jak uvádí Němcová, spíše však čekají racionální pravicový program od strany jako celku, bez ohledu na to, kdo ji reprezentuje. Aktuální rebelie tak s tímto faktem nemá zhola nic společného a já se opět domnívám, že také paní Němcová to velmi dobře ví.

ODS je a bude trestána voliči nikoliv za reformní program nebo vnitrostranické šarvátky, ale za naprostý odklon od pravicového programu, ke kterému dostala mandát. To ví dnes již každé malé dítě a nevěřím, že vrcholní představitelé si toho nejsou alespoň částečně vědomi.

Jan Polánecký vyšlo na:

Otrlá Darmožroutská Strana plná pokrytců

Sdílejte přátelům

17
Komentujte

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na