Otec útočníka u Charlie Hebdo tvrdí, že je „na jeho činy hrdý“

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Otec pákistánského migranta zatčeného za pobodání dvou lidí před bývalou kanceláří satirického francouzského magazínu Charlie Hebdo tvrdí, že je na činy svého syna „hrdý“.

Otec Ali Hassana rovněž známého jako Zaheer Hassan Mahmoud vedl interview ve svém rodném Pákistánu s místními médii a tvrdil, že jeho syn, co se týče teroristického útoku z minulého týdne, odvedl „dobrou práci“.

Podle zprávy z La Provence řekl Arshad Mahmoud, že jemu a jeho synovi obyvatelé malého pákistánského městečka, v němž žije, gratulovali k ochraně „cti Proroka.“

„Žádám pákistánskou vládu, aby dostala mého syna domů. Sloužil islámu a my jsme muslimskou zemí,“ řekl údajně otec tohoto islámského útočníka.

Uchýlil se k tvrzení, že jeho syn „má lví srdce“ a řekl, že jeho syn je oddaný muslim, který se pravidelně modlí a je příznivcem Muhammada Ilyase Qadriho, tj. sunnitského učence, který založil a vede organizaci Dawat-e-Islami.

Tento pachatel útoku původně identifikovaný jako 18leltý Ali Hassan, který přišel do Francie s tvrzením, že je nedoprovázený mladistvý, byl později odhalen jako 25letý muž jménem Zaheer Hassan Mahmoud.

Věří se, že tento Pákistánec útok provedl v reakci na opětovné publikace kontroverzních karikatur Mohammeda časopisem Charlie Hebdo před soudem s pachateli útoku na jejich kanceláře v roce 2015, po nichž zůstalo dvanáct mrtvých, kdy většina obětí byli zaměstnanci magazínu.

Francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin později potvrdil, že incident se řeší jako teroristický čin tvrzením: „Zřetelně to je čin islamistického terorismu.“

„O tom je zjevně málo pochybností. Je to nový krvavý útok proti naší zemi, proti žurnalistům, proti této společnosti,“ řekl.

Prozatím bylo v souvislosti s tímto útokem zatčeno šest lidí, jelikož vyšetřovatelé zjišťují, zda tento 25letý pachatel útočil sám. Francouzské úřady už oficiálně proti podezřelému vznesly obvinění z terorismu, přičemž potvrdily, že věří, že čin měl politickou a náboženskou povahu.

CHRIS TOMLINSON

30 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/30/father-of-paris-charlie-hebdo-attacker-claims-to-be-proud-of-his-actions/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments