OSN vyzývá EU, aby skoncovala s vyháněním migrantů za své hranice

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Vysoký komisař pro uprchlíky Spojených národů (UNHCR) vyzval Evropskou unii, aby vyšetřila tvrzení, že ilegální migranti jsou okamžitě deportováni za její hranice, aniž by mohli požádat o azyl.

Z pozemních a námořních hranic Evropské unie byly nahlášeny okamžité deportace na hranicích běžně nazývané vyhánění a byly údajně v těchto oblastech zaznamenány i pro-migračními neziskovkami.

Náměstek vysokého komisaře UNHCR pro ochranu Gillian Triggs zveřejnil ve čtvrtek prohlášení vyzývající EU, aby tato tvrzení vyšetřila, hlásí řecké noviny Kathimerini.

„UNHCR dostává nepřetržitý proud zpráv z určitých evropských států, že omezují přístup k azylu, vrací lidi poté, co se dostali na jejich území nebo do jejich teritoriálních vod a na hranicích proti nim používají násilí,“ tvrdil Triggs.

Triggs také tvrdil, že čluny s migranty bývají odtaženy zpátky k místům, odkud vypluly, a jiné jsou odtaženy zpátky na moře po přistání.

Tato tvrzení přichází po obviněních, že i pohraniční agentura Evropské unie Frontex se loni v Egejském moři dopustila účasti na vyhánění.

Šéfová sociálně demokratických poslanců v holandském parlamentu Kati Piri zašla až tak daleko, že požadovala rezignaci šéfa Frontexu Fabrice Leggeriho tvrzením: „S tím, jak výkonný ředitel Fabrice Leggeri na tato obvinění zareagoval, naprosto ztratil naši důvěru a nastal čas k jeho rezignaci.“

Mezitím řecká vláda obvinila některé neziskovky ze spolupráce s pašeráky lidí v Turecku a z napomáhání tomu, aby se čluny v Egejském moři vyhnuly řeckým pohraničním hlídkám.

V září bylo přes 30 pracovníků neziskovek, mnozí z nich cizinci, obviněno z napomáhání pašerákům lidí a zařizování ilegální migrace z Turecka. Řečtí vyšetřovatelé řekli, že tato skupina měla vazby na nejméně 32 přechodů hranic a na napomáhání asi 3 000 migrantů vstoupit do země.

Pro mnohé lidi z běžné veřejnosti zůstává pořád překvapením, jak to, že není standardním postupem vracet migranty, kteří ilegálně přešli přes národní hranici z bezpečných zemí, ať už přijdou z Turecka do EU nebo z Francie do Británie.

Burak Kara/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

30 Jan 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/01/30/un-calls-eu-stop-migrant-pushbacks-borders/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments