OSN prohlašuje řecké suspendování azylů za ilegální zločin

Mezinárodní konflikty, NWO

Vysoký komisař pro uprchlíky (UNHCR) označil řecké pokusy zastavit azylová řízení za porušení mezinárodních dohod a tudíž za ilegální zločin.

Agentura pro uprchlíky OSN v tiskovém prohlášení z tohoto týdne prohlásila, že krok řecké vlády suspendovat podávání nových nároků na azyl v reakci na turecké oznámení otevřených bran pro všechny migranty z minulého čtvrtka, nemá žádný právní základ.

„Ani Konvence z roku 1951 o statutu uprchlíků ani Uprchlické právo EU neposkytuje žádnou státu právní základnu pro suspendování přijímání žadatelů o azyl,“ uvedla tato agentura.

Dodali, že ač Řecko invokovalo článek 78(3) Smlouvy o fungování EU, který členským státům umožňuje „přijmout dočasná opatření,“ když čelí „náhlému přílivu příslušníků jiných zemí,“ tak Řecko nemůže suspendovat právo migrantů na žádost o azyl.

„Také osoby, které na území státu proniknou nikoliv řádným způsobem, nemohou být potrestány, pokud se bez prodlení úřadům prezentují jako žádající o azyl,“ vykládají nadstátní globální zákony.

Tato nadstátní organizace rovněž dodala, že ne všichni migranti na řecké hranici jsou Syřané, když konstatovala, že jsou tam mezi migranty i ubozí Afghánci, Íránci, Súdánci a další.

Jen před pár dny tvrdil turecký ministr vnitra Süleyman Soylu, že Turecko opustilo už přes 100 000 migrantů a vyrazilo do Řecka, ač tato čísla řecká vláda zpochybňuje.

Také Evropská pohraniční agentura Frontex vyjádřila značné obavy, že situace podél hranice by se mohla zhoršit, jelikož přijíždí více migrantů.

Tato agentura uvedla, že bude „těžké ten masivní příliv lidí, kteří tam přicestovali, zastavit,“ nicméně v souladu s evropskými hodnotami poslal Frontex do této oblasti jen 60 pohraničních strážců.

Mezi migranty a řeckou pohraničí stráží rovněž od tureckého oznámení, že otvírá hranice, dochází k násilnému napětí, když migranti na řecké úřady vrhají kameny a Molotovovy koktejly.

(AP Photo/Emrah Gurel)

CHRIS TOMLINSON

4 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/04/un-tells-greece-suspending-asylum-claims-not-legal/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments