Orbán, Salvini, Le Pen a další podepsali deklaraci za suverenitu proti pánovitosti EU

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Vůdci populistických a konzervativních stran Evropy podepsali společnou deklaraci o budoucnosti Evropské unie kritizující přehnanou působnost EU a vyzývající k větší národní suverenitě.

Vůdci politických stran z konzervativních a populistických partají 16 zemí podepsali deklaraci, která vyzývá k rozsáhlé reformě Evropské unie, v níž prohlašují: „Místo aby chránila Evropu a její dědictví, tak se sama stává zdrojem problémů a obav.“

Tento dopis podepsali významní političtí vůdci včetně maďarského ministerského předsedy Viktora Orbána, polského vůdce Strany zákona a spravedlnosti Jarosława Kaczyńského, italského senátora a vůdce Ligy Mattea Salviniho, vůdkyně Bratrů Itálie Giorgie Meloni a vůdce VOX Santiaga Abascala a řady dalších, píše La Vaguardia.

„Spolupráce Evropských národů by se měla zakládat na tradici, úctě ke kultuře a historii evropských států, respektu k evropskému žido-křesťanskému dědictví a na společných hodnotách, které naše národy spojují, a ne na jejich destrukci,“ uvádí se v deklaraci.

„Zneužívání politických struktur a zákonů k vytváření evropského superstátu a nových sociálních struktur je projevem nebezpečného a invazivního sociálního inženýrství známého z minulosti, jaké musí vyvolat legitimní odpor,“ pokračuje deklarace s dodatkem: „Ta moralisticky přehnaná hyperaktivita, kterou v institucích EU vidíme v posledních letech, vedla k nebezpečné tendenci uvalit ideologický monopol.“

Signatáři navrhují, aby EU předala více pravomocí členským státům a nevytvářela celoevropské orgány, které vytěsňují suverenity členských států. Konference těch, kdo tuto deklaraci podepsali, je naplánována, že proběhne letos v září ve Varšavě.

Tato deklarace přichází poté, co ministerský předseda Orbán a jeho strana Fidesz letos v březnu po letech konfliktů s ostatními stranami seskupení opustila seskupení v Europarlamentu Evropská lidová strana.

Krátce po opuštění Evropské lidové strany oznámil ministerský předseda Orbán svůj záměr zformovat v Evropě novou pravicovou alianci pro začátek s politickými vůdci Maďarska, Polska a Itálie.

ATTILA KISBENEDEK/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

4 Jul 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/07/04/orban-salvini-le-pen-and-others-sign-pro-sovereignty-declaration-against-eu-overreach/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wenkovan
11 měsíců před

Podle čeho se pozná, že jsou dotyčné strany “populistické”?

Pavel Molík
11 měsíců před

Ti političtí činitelé, kteří podepsali Deklaraci za suverenitu proti pánovitosti EU, jsou skuteční demokraté. Ostatní, zejména ti arogantní nabobové, kteří kritizují Orbána a spol., jsou pokrytci a jenom si hrají na demokraty a zaujímají falešné pózy. Kritici Orbána, Le-Penové a dalších signatářů petice za suverenitu se nás snaží oklamat falešnými pózami.

Drak
11 měsíců před

A kdepak máme, kamaráda těch všeh jmenovaných Tomia Okamuru? V tomhle je nepodppoří, nebo vždycky jen planě žvatlá.