Opilí afričtí migranti napadli starostu řeckého ostrova

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Skupina zpitých afrických migrantů byla obviněna z obtěžování a napadení starosty řeckého ostrova Východní Samos, který od nich chtěl, aby vypadli z městského náměstí.

Afričtí migranti napadli starostu Gorgiose Stantzose poté, co se tato skupina silně opila na náměstí města Samos. Na Afričany nejdříve přišla místní policie, která je vyzvala, aby odešli.

Migranti nejdříve odešli, ale brzy se na náměstí vrátili a začali obtěžovat místní, přičemž dále popíjeli alkohol, hlásí Proto Thema.

V té době byl v této oblasti podle uvedených novin i starosta Stantzos a ten si na migranty došlápl, když je vyzval, ať jdou jinam. Migranti reagovali agresí, kdy starostovi nadávali do „fašistů“ napadli ho a praštili s ním i o zem.

Tento incident nebyl v uvedeném městě první, kdy byl Stantzos konfrontován ilegálními migranty. V prosinci se přidal ke skupině místních, kteří se pokoušeli vyhnat migranty, kteří okupovali náměstí města, přičemž prý rozbíjeli místní auta.

„Já sám a velká většina lidí Samosu nemáme s migranty žádný problém… Samozřejmě, že mezi nimi bylo pár takových, kteří mají v úmyslu dělat potíže. Problém mám jen s takovými,“ řekl v té době.

Do dalšího incidentu se Stantzos zapojil v březnu poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v Turecku otevřel stavidla uprchlíků do Řecka.

Videozáznam zachytil Stantzose, jak od migrantů požaduje, aby ze Samosu vypadli. „Chceme je pryč ze svého ostrova! Tak to je!“ řekl, než skupina místních naházela kamery levicových novinářů z organizace Vice News do moře.

Také na dalším řeckém ostrově s nesmírně přeplněnými migračními tábory Lesbos došlo tento týden k násilnostem. Jeden Afghánec v táboře Moria začal řádit, přičemž pobodal několik afrických migrantů. Jeden z nich 19letý Afričan z Pobřeží slonoviny v důsledku tohoto útoku zemřel.

LOUISA GOULIAMAKI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

9 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/09/drunken-african-migrants-assault-mayor-on-greek-island/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments