Očekává se, že dnes Zemi zasáhne magnetické pole geomagnetické bouře

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Očekává se, že s účinností 6. ledna zasáhne magnetické pole Země malá geomagnetická bouře (třídy G1), jak uvádí stránka kosmického počasí SpaceWeather.

https://twitter.com/disclosetv/status/1346192003139309570?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1346192003139309570%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.zerohedge.com%2Fgeopolitical%2Fgeomagnetic-storm-expected-strike-earths-magnetic-field-today

2. ledna vyvrhlo Slunce výron energie, kterému zabere nejméně čtyři dny, než doletí k Zemi.

„Skutečnost, že tomuto koronárnímu magnetickému výronu CEM zabere nejméně čtyři dny, než doletí k Zemi, z něj činí pomalý jeden z pomalých, a čím delší dobu zaber přílet, tím slabší bude dopad,“ uvedl SpaceWeather.com.

Tuto erupci na Slunci nafilmovala sonda NASA Solar Dynamics Observatory.

Centrum předpovědí kosmického počasí NASA ukazuje, že planetární K-index použitý k charakteristice magnitudy geomagnetických bouří už ukazuje, že zemské magnetické pole je rozvráceno už v tomto okamžiku.

Vysoce nabité částice ze Slunce při nárazu na zemskou atmosféru by měly vyvolat polární záře.

Zatím tato sluneční bouře vypadá, že bude nejspíš slabá. Nemusí mít intenzitu rozvrátit technologie založené na satelitech, které řídí navigaci GPS, signály mobilních telefonů a satelitní televizi.

Jak solární bouře rozvrací technologie na Zemi

Minulý měsíc výzkumníci Národního centra pro výzkum atmosféry zjistili, že Slunce se chystá k probuzení do nového slunečního cyklu, který by ze slunečních bouří mohl udělat pravidelně se vyskytující jev, tudíž něco, co by mohlo ohrozit digitální ekonomiku.

BY TYLER DURDEN

WEDNESDAY, JAN 06, 2021 – 12:00 Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/geomagnetic-storm-expected-strike-earths-magnetic-field-today

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments