Obama rozhodnut ignorovat Kongres, oznamuje dnes v noci útoky na Sýrii

Nezařazené

Assadova vláda považuje jakoukoliv vojenskou akci za akt války.

President Barack Obama je opětovně rozhodnut ignorovat Kongres zahájením vojenských úderů uvnitř Sýrie bez konzultace se zákonodárci, což je krok, který hrozí, že zažehne celý region, uvážíme-li, že Assadova vláda opakovaně trvala na tom, že bude považovat jakoukoliv vojenskou aktivitu uvnitř syrského území za akt války.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

„President Obama je připraven použít US náletů uvnitř Sýrie jako součást rozšířené kampaně k porážce Islamistického státu, a myslí si, že aby to provedl, tak k tomu nepotřebuje žádné formální schválení Kongresem, říkají lidé, kteří s presidentem v posledních dnech mluvili,“ hlásí Washington Post.

Obama je připraven dnes večer v době vysílání hlavních zpráv pronést řeč, během níž bude obhajovat US nálety uvnitř Sýrie ve jménu útoků proti militantům ISIS.

Když Obama mluví o ISIS, kterou vyzbrojili a financovali největší spojenci Spojených států v regionu, jako ospravedlnění vojenské kampaně uvnitř Sýrie, tak se chystá dokončit to, čeho se této administrativě nepovedlo dosáhnout loni poté, co svedli na Assadovu vládu chemický útok v Ghoutě, i přes následné zprávy MIT, podle nichž byl tento incident daleko spíše prací US podporovaných rebelů.

I přes mnohá volání ve Washingtonu po obnovení podpory pro tzv. „umírněné“ rebely v Sýrii ve jménu prý boje proti ISIS, tak se nedávno ukázalo, že toho zavražděného žurnalistu Stevena Scotloffa ISIS prodali militanti FSA. Navíc zbraně dodané rebelům FSA pocházející z US a Saúdské Arábie byly později převzaty bojovníky ISIS.

Bassel Idriss, velitel brigády rebelů pod vedení FSA, také nedávno přiznal, že ti US podporovaní „umírnění“ rebelové s ISIS neustále spolupracují.

Během nedávného objevení na Fox News generál Thomas McInerney mj. odhalil, jak Spojené státy bezděčně posílily ISIS v důsledku toho, že tato teroristická skupina získala zbraně z US konzulátu v Benghází. K přímějším metodám podpory patřilo jejich zapojování do US vedeného výcviku militantů na tajné základně v Jordánsku, kteří odsud odcházeli, aby se pak stali bojovníky ISIS v Sýrii.

V Obamově rozhodnutí zahájit nálety uvnitř syrského území bez svolení Kongresu se odráží jeho útok na Libyi z roku 2011, kdy opět učinil tento krok, aby podpořil radikální džihádisty, což skončilo tím, že tato africká země upadla do stavu zhrouceného státu.

O posledním vývoji ve zhroucené Libyi tento článek z Reforem: Francie volá po vojenské re-intervenci do Libye

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

V té době Obama před útokem na Libyi nestoudně podvrátil pravomoci Kongresu tvrzením, že jeho oprávnění pochází od Rady bezpečnosti Spojených národů, a že tedy kongresového svolení není zapotřebí. „Nemusím k tomu ani odpovídat na otázky o Ústavnosti,“ posmíval se tomu president.

Podle kongresmana Waltera Jonese to ale byl akt, který zakládal skutkovou podstatu „vele-zločinu, za který je impeachment, a zneužití pravomoci pode článku II, části 4 Ústavy.“

Obamův krok úderu uvnitř Sýrie ve jménu boje proti militantům ISIS, které pomohla vyrůst jeho administrativa jako důsledek jeho katastrofální politiky vyzbrojování tzv. „umírněných“ rebelů teď hrozí, že zažehne regionální válku, uvážíme-li, že Assadova vláda opakovaně trvala na tom, že jakákoliv vojenská akce uvnitř syrského území bude považována za válečný akt.

Globální odpor proti US útoku na Sýrii, který loni úspěšně vykolejil už jako by nevyhnutelný útok, se do velké míry rozplynul ve světle neustálého protlačování ISIS jako katastrofické hrozby Západními médii.

Jak ukázal průzkum MSNBC, tak včera v noci se už rozpadla i protiválečné horečka mezi liberály, když jen 12% volá po tom, aby Obama před zahájením útoků na ISIS uvnitř Sýrie získal svolení Kongresu.

Jak pohlížet na takovéto počínání presidenta viz na Reformách vyjádření Rona Paula: Ron Paul o Nixonově odkazu imperiálního presidentství

Zdroj: prisonplanet.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments