O 25 bankách se povídá, že neprošly evropským stres-testem, 10 vede rozhovory kvůli kapitálové nepřiměřenosti

Nezařazené
Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

S výsledky evropských výročních AQR, čili Stres-testů, které mají být v neděli zveřejněny, většina očekávala, že přes různé řeči o tom, že by některé banky úctyhodných jmen nemusely projít, to stejně vypadá, že toho nebude o moc více než obvykle: takže klídek. Tentokrát to ale tak opravdu dopadnout nemusí, a jak právě ohlásil Bloomberg, těmi stres-testy nemá projít úžas budících 25 bank, v porovnání se 105, které by jimi projít měly. Jak uvádí Bloomberg:

  • 105 testem prošlo, ukazuje koncept dokumentu.
  • Četné banky, které se ukázaly jako kapitálově nepřiměřené i po zvednutí kapitálu do 30. září 2014, o tom vedou rozhovory, řekla osoba s touto záležitostí obeznámená.
  • Tato vyjednávání pokračují u asi 10 bank, u nichž se ukázala čistá nepřiměřenost po měření kapitálu 2014, říká tato osoba.
  • Mluvčí ECB říká, že tato centrální banka nemůže komentovat spekulace o výsledcích komplexních hodnocení. Jakékoliv úsudky o konečném výsledku těchto úkonů budou před oznámením konečných výsledků 26. října velice spekulativní, řekl mluvčí.

Poznámka: výsledek je na vodě a tak nějak se o tom pořád ještě táhnou rozhovory i teď, když je to asi 48 hodin před oznámením. Jak by v důsledku těchto vyjednávání těmto testům mohla ještě stoupnout věrohodnost, je mimo naši skromnou schopnost chápání. Co je ještě důležitější, propadnutí u stres-testu znamená více vykupování z dluhů od ECB. Což je samozřejmě – býčí.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz
  • Deutsche Bank má dosáhnout 8,8 procentního poměru krytí vrstvou kapitálového jádra podle scénářů zátěžových stres-testů ECB – říkají zdroje.
  • Deutsche Bank má dosáhnout 12,6 procentního poměru krytí vrstvou kapitálového jádra podle scénářů zátěžových stres-testů Basileje – říkají zdroje.
  • Deutsche Bank to odmítá komentovat.

Ale zjevně nemá žádný problém s tím, že to uniklo.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

Diktátor Draghi: „Spolupracovat s Němci je nemožné“

Bundesbanka kritizuje Draghiho tisk peněz, že „monetární politika je rukojmím politiky“

V Itálii začala revolta velké Liry

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments