Nový zákon vezme zaujatým sociálním médiím ochranu před odpovědností

TECHNOLOGIE

December 22, 2018 Sean Adl-Tabatabai

Texaský kongresman Luie Gohmert přednesl nový návrh zákona o zbavení zaujatých sociálních médií „speciální právní ochrany“, pokud se nebudou chovat jako neutrální platformy a budou postupovat jako vydavatelé.

Peter Gohmert přednesl návrh zákona, který společnosti sociálních médií zbaví ochrany před odpovědností, pokud používají algoritmy ke skrývání, prosazování nebo filtrování obsahu uživatelů:

Reprezentant Louie Gohmert (TX-01) vydal ohledně svého návrhu zákona H.R. 7363, který upravuje paragraf 230 Komunikačního zákona z roku 1934:

„Společnosti sociálních médií jako Facebook, Twitter a Google teď patří mezi největší a nejmocnější společnosti na světě. Čím dál více a více lidí se ohledně zpravodajství obrací na sociální média, daleko více než dříve, čímž se tyto mediální společnosti údajně stávají daleko mocnějšími než tradiční mediální kanály. Sociální média však požívají speciální právní ochranu podle Paragrafu 230 Komunikačního zákona 1934, ochranu, které se jiná média netěší. Jenže místo aby se chovaly jako neutrální platformy, za což si údajně tuto imunitu zaslouží, si tyto společnosti z Paragrafu 230 udělaly licenci k tomu, aby ony měly na rozdíl od ostaních tu moc beztrestně defraudovat a očerňovat.“

„Zástupci sociálních médií sice při kongresových slyšeních svědčili, že oni na svých platformách vůbec nediskriminují ani nefiltrují konzervativní hlasy. Ale přes veškerá jejich opětovná ujištění tento znepokojivý trend naprosto nerušeně pokračuje. Zaměstnanci z některých těchto společnostní diskutovali o svém zhnusení konzervativci a diskutovali o způsobech, jak platformy sociálních médií a algoritmy pro ně využít k umlčení a prevenci přístupu konzervativců.“

„Jeden z ředitelů internetových sociálních médií při jednou slyšení projevil svou touhu, aby se s nimi zacházelo jako s Fox New. Fox News takovou imunitu nemají, a tak tento návrh zákona vyhoví jejich bezděčnému požadavku. Jelikož pořád není vidět žádná poctivá snaha zastavit takové znepokojivé chování, tak přišel čas, aby se i společnosti sociálních médií staly odpovědnými za své zaujaté a neetické postupy a nepatřičné chování svých zaměstnanců stejně jako je tomu i u jiných mediálních společností. Když chtějí tyto společnosti jednat jako zaujatá média a publikovat své vlastní agendy na úkor ostatních, tak je třeba je přivést k odpovědnosti.“

Information Liberation hlásí:

Tento návrh zákona je ohromným prvním krokem, aby se těmto zaujatým společnostem sociálních médií nasadily otěže.

Ta cenzura, kterou uplatňují – přesahující vše, o čem kdy George Orwell snil – je jen začátek.

Např. aktivisté z Berkley spolu s Ligou proti očerňování pracují na systému umělé inteligence, která na sociálních médiích identifikuje „nenávistnou mluvu“ a vše v reálném čase zcenzuruje:

Mark Zuckerberg v dubnu, když svědčil před Senátem, tak se o takovém systému zmiňoval, když si liboval, jak je „optimistický“, že „nástroje umělé inteligence“ budou tak do pěti deseti let schopny „nenávistnou mluvu“ okamžitě ocejchovat.

Zdroj: https://newspunch.com/law-remove-liability-protections-biased-social-media/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na