Nový skotský zákon o alkoholu za volantem je tak drakonický, že poškodí ekonomiku

Nezařazené

Nový tvrdší zákon o řízení pod vlivem alkoholu je tak přísný, že poškodí ekonomiku tím, že lidem zabrání v sociálních kontaktech, prohlásil jeden z vrcholných ekonomů země.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Tento nový zákon nabyl účinnosti v prosinci a snižuje limit na alkohol při řízení z 80 mg na 50 mg na každých 100 ml krve – čímž v podstatě skoncoval s časem posvěcenou dávnou tradicí dát si po práci pintu. Řidiče rovněž varovali, že jediným způsobem, jak se vyhnout kriminalizaci, je „nemít vůbec žádný alkohol.“

Nedělní zpráva Bank of Scotland uvádí, že pro soukromý sektor ve Skotsku to byl „mizerný měsíc“, a šéf-ekonom banky Donald MacRae řekl, že na tom má svůj podíl nový zákon o alkoholu za volantem.

„Exportéři průmyslového zboží byli postiženi padajícím Eurem, přičemž podniky služeb v pohostinství zažívají změněné výdajové vzory zákazníků v důsledku nižší hranice alkoholu při řízení,“ cituje jej prohlašovat Independent.

V únoru ukázal průzkum ve skotském sektoru pohostinství, že tyto podniky a bary v celé zemi zažily do dvou měsíců po zavedení nových limitů zarážející 60 procentní propad tržeb.

Paul Waterson, výkonný ředitel skotské Společnosti licencovaných obchodníků, tento nový zákon prohlásil za „formu prohibice“, která lidi úplně odstrašuje od alkoholu a brutálně přetváří národní sociální tradice.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

„Skoncovalo se s tím, že si lidé dají drink při obědě nebo se napijí na cestu domů z práce. Lidé už ani v neděli odpoledne nepřichází s celou rodinou na jídlo,“ řekl Independent.

„Pociťujeme to jako ještě daleko horší postižení, než byl zákaz kouření v roce 2006. Vyvolává to otázky o budoucnosti tohoto odvětví – nejspíš je to poslední hřebíček do rakve nezávislých operátorů.“ (Poznámka pro české čtenáře: Nezávislí operátoři jsou vlastníci malých hospod, nikoliv pohostinské řetězce různých místních potravinářských konglomerátů jako náš Agrofert, které začaly v Británii trh po zavádění různých regulačních omezení čím dál více přebírat.)

Mluvčí skotské vlády řekl, že tato země „je průkopníkem v čele celé Velké Británie“, a že Severní Irsko už uvažuje, že bude skotského příkladu následovat.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

Čtěte také:

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments