Nový pokrokový, levicově liberální globalistický starosta zve Sorose zpět do Maďarska

Evropská Unie, POLITIKA

Prvním opatřením, které nový, levicově liberální pokrokový, globalistický starosta Budapešti přijal poté, co byl zvolen, bylo povolit Středoevropské univerzitě George Sorose (CEU), aby směla dále zůstat v maďarské metropoli.

Loni CEU naplánovala přemístit své studijní programy na akademické tituly do Vídně, když maďarská vláda v roce 2017 schválila zákon, který vyhlásil, že tato univerzita už nesmí vydávat americké diplomy vedle maďarských.

V neděli maďarské opoziční strany, které stmelily koalici, úspěšně v místních volbách v několika městech porazily stranu Fidesz, kdy největší dopad to má v maďarské metropoli v Budapešti. Ty strany, které v minulosti byly jedna s druhou v ideologickém sporu, se teď stmelily do jednoho celku, aby těsně v několika místních volbách porazily stranu Viktora Orbána.

Bývalého starostu Budapešti Istvána Tarose nahradí Gregely Karacsony ze strany Zelených.

Karacsony slíbil, že v maďarské metropoli zavede několik změn.

Podle zprávy Financial Times je jednou z jeho hlavních priorit požádat Středoevropskou univerzitu Geogre Sorose, aby v Budapešti zůstala.

Středoevropská univerzita liberálních umění je univerzitou založenou proslulým globalistou a krajním levičákem Georgem Sorosem a v poslední době přenesla už většinu své činnosti do Vídně, když byla donucena legislativou schválenou Fidesz ke stěhování.

Vláda Viktora Orbána na Sorose a jeho univerzitu pohlíží jako na propagandisty myšlenek, hodnot a politik, které jsou v rozporu s idejemi, hodnotami a politikami maďarské neliberální demokracie.

Orbán už mnohokrát Sorose obvinil, že zneužívá svých miliard, aby Evropu zaplavoval migranty stejně jako k propagandě neo-marxistické ideologie po celém kontinentu.

Teď po několika maďarských obecních volbách už tři miliony z deseti milionů maďarských občanů žijí v oblastech, kde má v rukou místní správu levicová opozice.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 22 October 2019

Photo: MTI

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/10/budapests-new-left-wing-globalist-mayor-invites-soros-back-to-hungary/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments