Nový ministr obrany, aneb když si Miroslav Kalousek nevidí do huby

Nezařazené

„Jako major v záloze těžko mohu uvěřit, že velitel armády byl totální sráč. On na vládě seděl a říkal: CASY jsou úžasný a já je chci. Kdybych měl připustit, že se nechá zmasírovat od nějakýho podělanýho náměstka, tak si armáda nezaslouží ani korunu,” prohlásil v polovině roku 2012 ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na adresu armádního generála Vlastimila Picka a dodal: „Jestli se nějakej generálplukovník nechal zmasírovat od nějakýho neurochirurga, tak neměl bejt nikdy ani desátník.“

Tím „totálním sráčem“ nebyl v očích Miroslava Kalouska nikdo jiný, než držitel Záslužného kříže ministra obrany České republiky III. stupně, Komandéra řádu francouzské čestné legie, Medaile Armády České republiky III. stupně, Medaile Za službu vlasti, nebo například Medaile Za zásluhy o obranu vlasti. Roli „podělaného náměstka“ pak nehrál v nahlas sdělených myšlenkách nikdo jiný, než jeho v té době už provařený a nepoužitelný kamarád Martin Barták. Tak se mrkněme trochu do minulosti.

Píše se rok 2008 a náměstek ministryně obrany Parkanové Martin Barták v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ připustil, že generál Vlastimil Picek nesouhlasil na generálním štábu AČR s nákupem letadel CASA. Co se odehrálo v následujícím čase, to ví jen Picek, Barták a lidi, kteří stojí za nákupem těchto letadel skrze Hávův Omnipol. Faktem je, že Generální štáb Armády České republiky je součástí Ministerstva obrany České republiky, a že jejího náčelníka navrhuje vláda a po svém jmenování podléhá přímo ministru obrany. Dokážu si v našich podmínkách velmi snadno představit, že kdyby Picek nakonec s nákupem nesouhlasil, skončil by. Nebylo by to u nás nic neobvyklého.

Jsem přesvědčen, že za souhlasem generálního štábu s nákupem stojí politický tlak na Picka právě takových lidí, jako je Martin Barták. Tentýž Martin Barták, kterého po jeho odchodu z ministerstva obrany jmenoval v roce 2010 jako kozla zahradníkem právě Miroslav Kalousek do funkce svého náměstka a svěřil mu Finanční analytický útvar ministerstva financí, který se zabývá monitorováním podezřelých převodů peněz. Náplní jeho práce, po všech těch předchozích aférách, byla kontrola (!) užívání veřejných zdrojů, kontrola (!) užívání unijních dotací a kontrola (!) praní špinavých peněz. Miroslav Kalousek jeho jmenování okomentoval slovy: „Já nepomáhám panu Bartákovi, já jsem ho poprosil o pomoc na ministerstvu financí, protože je to kompetentní administrátor s prověřením na stupeň tajné. Takových úředníků neběhají po ulicích desítky.“

Z výše uvedeného pro mě plyne jediný rozumný závěr. Kéž by byl Vlastimil Picek ministrem obrany už v době, kdy se rozhodovalo o letadlech CASA, obrněných vozidlech Iveco, Dingo, Pandur či Tatra, nebo o nákupech munice a zbraní bez výběrových řízení od přátel politiků z éry Martina Bartáka, kéž by neurochirurg nebyl nikdy ministrem obrany či jeho náměstkem, a kéž by chemik nebyl nikdy ministrem financí. Byli bychom sice ochuzeni o to, jak si Miroslav Kalousek nevidí do huby, když dřívějšího „kompetentního administrátora a skvělého úředníka“ Martina Bartáka nazval v době, kdy se mu už nehodil do krámu, „podělaným náměstkem“, nebo když nyní skrze TOP09 souhlasí se jmenováním „totálního sráče“ Vlastimila Picka do funkce ministra obrany, ale já osobně bych to jisto jistě oželel.

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK NA TÉMA PORTÁL DEMAGOG.CZ:
Demagog.CZ – dílo demagogie a vymývání mozků

.

František Matějka vyšlo na:

Nový ministr obrany, aneb když si Miroslav Kalousek nevidí do huby

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments