Nový druh šneka pojmenován po Gretě Thuberg

Globální oteplování, NWO

Tým výzkumníků se rozhodl udělit náctileté klimatické aktivistce Gretě Thunberg to, co je údajně největší poctou, jakou kdy někdo její úžasné úspěchy ocenil.

Tato vědecká komunita po ní pojmenovala nově objeveného šneka.

RT hlásí:

‚Craspedotronpis gretathubergae‘ je novým druhem objeveným Taxonskou expedicí na teplotně citlivém území v pralesích Bornea.

„Nově objevený šnek patří do podtřídy jedno-předsíňových (ceanogastropoda), což je třída suchozemských šneků, o nichž je známo, že jsou citliví na sucho, teplotní extrémy a degradace lesů,“ řekl expert na šneky Menno Schilthuizen, spoluzakladatel Taxonu.

Greta je zjevně „potěšena“, že bude mít po sobě pojmenovaného šneka, tvrdí tento tým.

„Pojmenování tohoto šneka po Gretě Thunberg je způsobem, jak uznat, že její generace bude zodpovídat za vyřešení problémů, které nevytvořili,“ řekl J. P. Lim, který našel první exempláře tohoto druhu.

Toto není první kousek drobné havěti, která byla pojmenována po této klimatické křižačce, po které už byla předtím pojmenována včela.

Moving images!
The wonderful @AukeFlorian made this research trailer for us, using great macro and drone footage by @RivieraMacro, to introduce to the world the new snail named in honour of @GretaThunberg pic.twitter.com/6r7vZHW5Kx

— Taxon Expeditions (@TaxonExped) February 20, 2020

Zatímco jsou tím mnozí ohromeni, jeden internetový komik si z toho utahuje poněkud nechutně tvrzením: „Ano vidím mezi nimi podobnost,“ a pronáší další tvrzení s obdobným účinkem, jiní se rozhodli pro věrohodný GIF, aby vyjádřili, co cítí o objevu a jeho vazbě na tuto dětskou klimatickou aktivistku.

A temperature sensitive snail was named after Greta today. But it will always be escargot to me! pic.twitter.com/O0vZqy8EDs

— Geraldo’s Mustache (@RickChory) February 20, 2020

February 22, 2020 Niamh Harris News,

Zdroj: https://newspunch.com/new-species-of-snail-named-after-greta-thunberg/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments