Nové národně populistické seskupení v Europarlamentu ‚Identita a demokracie‘ už nabývá podobu

Evropská Unie, POLITIKA

Nové jméno pro formální národně populistickou alianci v Europarlamentu bylo už odhaleno. V oznámení proneseném na sociálních médiích europoslanec Národního obrození Thierry Mariani prohlásil: „Jménem našeho seskupení v Europarlamentu pro příštích pět let bude Identita a demokracie (ID).“

Tato nově zformovaná aliance – nástupce skupiny Evropa národů a svobody (ENF), která mívala v předchozím parlamentu 36 křesel – se teď skládá ze 73 poslanců Europarlamentu.

Tato skupina přilákala zástupce devíti z 28 členských zemí Evropské unie a skládá se z italské Ligy, francouzského Národního obrození, Alternativy pro Německo, rakouské Strany svobody, Strany pravých Finů, Svobody a přímé demokracie z České republiky a z belgického Vlámského zájmu.

Ač Identita a demokracie (ID) sama představuje v novém Europarlamentu 10 procent poslanců, tak je ve skutečnosti podle Marine Le Pen z Francie jen součástí ještě širšího ‚suverenistického bloku s více než 200 poslanci‘, jenž funguje tak nějak neformálně rozmístěn v různých formálních seskupeních, kdy všichni tito jsou populisti, konzervativci a euroskeptici.

Le Pen uvedla, že v potřebných záležitostech se shodne těchto 200 hlasů stažených i z ostatních skupiny ze stran jako maďarská strana Fidesz, španělská pravicově populistická strana Vox a polská strana Práva a spravedlnosti, které třeba k masové migraci zaujímají podobné postoje.

ID povede Marco Zanni, poslanec italské strany Liga, tj. se svými 28 zákonodárci největší jednotlivé strany v této alianci.

Tak, jak se v současnosti situace vyvinula, Nigel Farage se svou stranou Brexitu se připojení k této skupině zdržel. Farage, který měl potíže najít spojence, se zjevně zapojil do znovuvzkříšení jiné populistické, euroskeptické skupiny, Evropy svobody a přímé demokracie (EFDD), která mu umožní, aby si v europarlamentních debatách udržel svou vytouženou pozici mluvčího pronášejícího projevy.

Ve čtvrtek při tiskovém obědě ID v Bruselu uvedl Marco Zanni, který se tento měsíc sešel s Faragem, že v jeho skupině jsou dveře pro stranu Brexitu a ostatní podobné populisticko-národovecké, euroskeptické strany otevřené.

Na stejném tiskovém obědě konstatoval spolu-vůdce Alternativy pro Německo Jörg Meuthen, že k cílům skupiny patří zabránit globalistům z vnitřku EU, aby od členských států uchvátili více moci, a zablokovat to, co popsal jako „podvracení národního státu.“

Marine Le Pen z Francie, která byla také jedním z devíti mluvčích na tiskovém obědě této skupiny, vyhlásila: „Věci se musí změnit, protože voliči si to žádají… Časy skrytého manévrování lidem za zády už skončily.“

By Arthur Lyons 17 June 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/06/new-national-populist-eu-group-identity-and-democracy-takes-shape/

 

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments