Nová švédská islamistická strana chce, aby byl muslimům udělen status ‚zvláštní menšiny‘

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Nově zformovaná švédská politická strana navrhla udělat ze všech muslimů ve Švédsku „zvláštní menšinu“, neboť tvrdí, že muslimové každodenně trpí násilím a slovními útoky.

Strana Nyans říká, že chce, aby byli muslimové ve Švédsku uznáváni stejným způsobem, jako se v této zemi uznávají lidé Sami a Židé, tj. jako zvláštní menšiny, kdy říkají, že chtějí, aby ty tzv. islamofické zločiny získaly podle zákona zvláštní klasifikaci, hlásí SVT.

Předseda této strany Mikail Yüksel, který byl vykopnut z Centristické strany kvůli svému spolčení s ultra-nacionalistickými tureckými Šedými vlky, tomuto vysílači řekl: „Švédští muslimové každodenně zažívají jak fyzické, tak verbální útoky rasistické povahy.“

„Musí se proti tomu bojovat, nemůžeme to skrývat za nějakým pláštíkem, je to útlak. Spolu s tím mají rodiče právo vychovávat své děti na základě své kultury a náboženství,“ dodal.

Když na Yüksela vytáhli jeho předchozí spolčování s Šedými vlky, tak řekl, že si drží odstup od turecké politiky s tvrzením: „Setkávám se s lidmi různých politických názorů, to ale neznamená, že s nimi jejich názory sdílím.“

Shromáždění této strany ve Stockholmském předměstí Kista se údajně účastnilo asi 60 lidí, kdy jde o předměstí, kterým tento týden otřásaly bombové útoky.

Tato strana založená loni v listopadu není prvním pokusem o vytvoření muslimsky orientované politické strany ve Švédsku.

V roce 2017 odmítly švédské volební úřady zaregistrovat stranu Jasin, když bylo odhaleno, že stranu mají pod kontrolou převážně radikální islamisté. Ačkoliv její mluvčí tvrdil, že strana je pro všechny Švédy, tak přiznal, že spousta členů by ráda ve Švédsku zavedla zákon šaría.

Také několik dalších zemí po celé Evropě zažilo vzestup podobných stran, kdy nejúspěšnější z nich je strana Denk v Holandsku, která v roce 2017 získala v holandském parlamentu tři křesla.

ANDERS WIKLUND/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

24 Jan 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/01/24/new-swedish-islamist-party-wants-grant-muslims-special-minority-status/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments