Nová řecká vláda přistupuje k zaškrcení migrace

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Nová řecká konzervativní vláda usiluje o zavedení přísnější migrační kontroly, kdy tvrdí, že její kapacita ubytovávat příchozí migranty se pořád zhoršuje.

Člen nově vládnoucí Demokratické strany Giorgos Koumoutsakos předchozí levicovou vládu obvinil, že migranty brala, přičemž nic moc nedělala, aby se pak migranti posílali zpět do Turecka v rámci paktu podepsaného mezi Evropskou unií a Tureckem, hlásí Kathimerini.

Během minulého týdne dorazily stovky migrantů na řecké ostrovy Lesbos a Chios, kde jsou přijímací centra pro migranty už přecpaná. Podle těchto novin přijal Lesbos během jediného měsíce 2700 migrantů.

Další ostrovy jako Samos jsou v ještě horší situaci, kdy jedno přijímací centrum určené k ubytování jen 650 lidí v současnosti obývá přes 4 000 migrantů.

V řeckých migračních táborech se stala velkým problémem zločinnost a násilnosti. Minulý týden napadl v neblaze proslulém uprchlickém táboře Moria 15letý Afghánec tři další migranty, z nichž jednoho zabil a dva další zranil.

Také obyvatelstvo tohoto ostrova vyjadřuje nespokojenost s tímto táborem.

Loni varoval vůdce komunity na Moria Nikos Trakellis, že místní mají „těchto obyvatel už dost a chystají se vzít zákon do vlastních rukou. Pokoušíme se místní komunitu opevňovat, abychom uchovali vše, co se ze zbývající sociální soudržnosti uchovat ještě dá.“

Odhaduje se, že na různých řeckých ostrovech v Egeidě žije 22 700 migrantů, kdy 42 procent pochází z Afghánistánu a jen 11 procent ze Sýrie.

Tento týden měl řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis schůzku s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, aby prodiskutovali otázku migrace, přičemž obě strany souhlasí s prosazováním smlouvy mezi EU a Tureckem.

Mitsotakis řekl, že Řecko bude podle této dohody posílat větší počet migrantů zpět do Turecka a dodal, že země na frontové linii jako Řeckou nesou nejtěžší břímě, což považuje za nespravedlivé.

Řecko dříve ostatní státy EU vyzývalo, aby se s ním podělily o toto břímě a nové žadatele o azyl si přebíraly, ale prozatím nebylo žádného pro celou EU platného koncensu dosaženo.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

30 Aug 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/08/30/new-greek-government-moves-to-clamp-down-on-migration/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na