Nová karibská krize? Rusko přesouvá jaderné střely na Kubu

Nezařazené

Kubánská krize číslo dvě?

Zpráva z Pravda.ru cituje prezidenta Vladimira Putina, který říká, že Rusko přesunulo strategické jaderné rakety na Kubu v reakci na Spojené státy, které pokračují v úsilí obklíčit Rusko ve východní Evropě. Tento článek, která napsala Ljuba Lulko, vysvětluje, jak Rusko oživuje své vojenské operace ve Vietnamu, na Kubě a na Seychelách.

V říjnu 2001 prezident Vladimir Putin oznámil, že Lourdeské radioelektronické centrum na ostrově bylo zrušeno jako „dar“ pro prezidenta George W. Bushe na základě jeho slibů, že protiraketový obranný systém USA nikdy nebude nasazen ve východní Evropě.

Nicméně když systém protiraketové obrany pod záštitou NATO nyní dosáhl operační schopnosti v Evropě na konci května, byl tento slib v troskách.

„Ruská federace splnila všechny podmínky smlouvy. A ještě víc. Já jsem zavřel nejen kubánské Lourdes, ale i Kamran ve Vietnamu. Uzavřel jsem je, protože jsem dal své čestné slovo. Já jako člověk držím své slovo. A co Američané udělali?

Američané nejsou zodpovědní za svá vlastní slova. Není žádným tajemstvím, že v posledních letech Spojené státy vytvořily nárazníkové pásmo kolem Ruska zahrnující nejen v země střední Evropy, ale i pobaltské státy, Ukrajinu a Kavkaz. Jediná reakce na toto může být asymetrická expanze ruské vojenské přítomnosti v zahraničí, zejména na Kubě,“ cituje zpráva Putina.

„S plným souhlasem kubánského vedení naše země 11. května tohoto roku obnovila práce v elektronickém centru Lourdes, ale také umístila nejnovější mobilní strategické jaderné rakety Dub (Oak) na ostrov,“ dodal Putin.

Vyšlo na pravda.ruprisonplanet.com, přeložil freepub.comehere.cz

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
66 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments