Nové evropské daně budou představeny příští týden. Tipnete si kdo je v ČR podpoří?

Nezařazené

Evropská komise plánuje novou daň, s níž má Česko problém. Má to být odvod z finančních operací, tedy srážka, kterou Praha loni v červnu odmítla. Rozdíl je v tom, že před rokem šlo o nastavení odvodů a daní pro finanční instituce s cílem zajistit spravedlivé rozdělení pokrizové zátěže a nyní jde o posílení příjmů unijní exekutivy po roce 2014.

„Nová věc, která by se mohla v návrhu komise objevit, bude zavedení vlastních zdrojů unie. Původně jich bylo pět, nyní se podle neoficiálních informací výběr zúžil na tři: zdanění CO2, energie a daň z finančních transakcí,“ uvedla pro deník E15 velvyslankyně při EU Milena Vicenová. Návrh finančního plánu zveřejní komise ve čtvrtek.

Zbytek článku na e15.cz

Tobinova daň, jak se této transakční dani odborně říká, je součástí evropského socialistického návrhu Nového světového řádu (strana 106.). Evropští socialisté jsou největší podporovatelé návrhu na toto nové financování EU – podívejte se na jejich stránky. Kromě podpory ze strany socialistů můžeme očekávat silnou podporu návrhu od členů Rockefellerovy Trilaterální komise – Alexandr Vondra (ODS), Karel Schwarzenberg (TOP 09)  kromě nich bude návrh určitě podporovat kandidát na českého prezidenta Jan Švejnar – spolupracovník americké (Rockefellerovy) Rady pro mezinárodní vztahy, protože toto jsou koncepty globálního zdanění dlouho předem prodiskutované na půdě těchto think-tanků.

Víte, že vystoupením z EU bychom ušetřili z ročního českého rozpočtu 30 miliard korun, které si dnes půjčujeme na dluh, abychom svoje členství v této organizaci mohli zaplatit? EU za ně financuje například školení odborářů v sociálním dialogu za 80 mil. korun nebo projekt “Zkvalitnění služeb v oblasti medicíny exotického ptactva”.

Vít Jedlička je předseda občanského sdružení Reformy.cz a člen Strany svobodných občanů

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments