Norsko pošpinilo svou pokrokovou pověst, odmítlo vzít migranty přivezené do Evropy neziskovkou ‚zachránců‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Norská vláda potvrdila, že nepřevezme žádné migranty zachráněné ve Středomoří neziskovkou Proaktivně otevřená náruč (Proactiva Open Arms), přestože to Francie požaduje.

Norský ministr spravedlnosti a imigrace Jøran Kallmyr potvrdil, že vláda odmítla Francouzskou nabídku, k čemuž říkal, že Norsko odmítne vzít i jakékoliv migranty od Lékařů bez hranic (MSF) z jejich plavidla Ocean Viking, hlásí NRK.

Kallmyr tomuto vysílači sdělil i své zdůvodnění tohoto zamítnutí slovy: „Není zaveden žádný základní mechanismus, který by lidem bránil, aby se vydávali na moře. K tomu by např. měl patřit i prověřovací systém, abychom rychle vrátily ty, kteří nechtějí v Evropě zůstat, zpět do Afriky. A dokud to nebude zavedeno, tak se přerozdělování migrantů účastnit nechceme.“

K tomuto kroku dochází poté, co loď Proaktivně otevřené náruče dostala tento týden po příkazu prokurátorů povolení zakotvit na italském ostrově Lampedusa.

Zakladatel této ve Španělsku sídlící neziskovky Oscar Camps krátce po povolení zakotvit tuto loď tweetnul: „Po 19 dnech dnes přistaneme na Lampeduse. Loď nám dočasně zabaví, to je ale cena, jakou Otevřená náruč přijímá jen, aby zajistila, že o ty lidi na palubě bude konečně postaráno.“

K tomuto kroku dochází v rámci vyšetřování pokrokového prokurátora Luigi Patrronaggia, který vyšetřuje obvinění populistického vůdce Mattea Salviniho z únosu.

Salvini odpověděl na toto obvinění a ten krok umožňující migrantům vylodit se na italském území rozhodně, když řekl: „Jestli si někdo myslí, že mě zastraší těmi svými pořád dokolečka opakovanými žalobami a pokusy dostat mě k soudu, tak je mimo mísu.“

Otevřená náruč by sama mohla mít problémy v domovském Španělsku, kdy místopředsedkyně vlády Carmen Calvo médiím řekla, že tato neziskovka nemá správné španělské povolení k provozování „záchranných“ operací a mohla by dostat pokutu až do 900 000 eur.

ANNE CHAON/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

25 Aug 2019

Další články k tématu:

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/08/25/norway-refuses-to-take-migrants-ferried-to-europe-by-rescue-ngo/

Sdílejte přátelům

2
Komentujte

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Já veterán

Lodičku zabaví jen dočasně?? Co je to zase za bejkárnu?? Snad na FURT !! A ty pašeráky zavřít až budou mít stejnej odstín, jako ti „plaváčci“!

Marie Urbánková

Norsko žádnou pokrokovou pověst nemá. Je tam Barnevernet a krade děti.