Neziskovky vyděšené koronavirem zastavily přívozy migrantů do Itálie

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Epidemie koronaviru, která uvrhla do karantény celou Itálii, zastavila i aktivitu neziskovek provozujících ve Středomoří přívozy migrantů.

Neziskovkami provozované přívozy migrantů jsou vidět, jak kotví v přístavech, neboť se šíří koronavirus, kdy k jejich posledním aktivitám došlo v únoru, když tehdy neziskovka Sea Watch v zemi vylodila 194 migrantů.

Od 28. února se rovněž zastavily plavby migrantů ze Severní Afriky na jejich vlastních člunech, uvádí zpráva italských novin Il Giornale, která tvrdí, že poslední čluny, co vypluly z této oblasti od libyjských břehů, když nebylo, kdo by je zachránil, pak zachytila místní libyjská pohraniční stráž.

Neziskovka Alarmphone, která monitoruje nouzová volání ve Středozemním moři, také zjistila, že došlo k téměř naprostému zastavení aktivity v Severoafrickém regionu, a tak se v březnu zaměřila už jen na námořní hranici Řecka s Tureckem, kdy u Afriky nahlásili jen jedno obyčejné ztroskotání lodi ve středu u Tuniska.

Neziskovky s migračními přívozy mezitím napsaly dopis italské Agentuře pro rozvoj a spolupráci vyjadřující své obavy z epidemie koronaviru a z toho, jak by mohly pokračovat v provozu, protože se asi děsí kolapsu přítoku peněz od dárců.

Alessandro Metz, vlastník plavidla Mare Jonio, které loni zabavil bývalý ministr vnitra Matteo Salvini, řekl, že jeho skupina Středomořské záchrany lidí pořád ještě vybírá dary.

„To, co se děje v Itálii, přimělo lidi, aby se znovu zamysleli nad tím, co to znamená být ‚těmi druhými,‘ protože teď jsou přístavy zavřené i pro Italy. Navíc pokud vím, nejsou důkazy o případech, ani o jednom, že by koronavirus v Itálii zasáhl migranta,“ řekl HuffPost.

Prozatím v březnu není známo, že by v Itálii přistál byť i jediný migrant. Současná čísla jsou ohromujícím obratem proti posledním několika měsícům, od vytvoření levicové koalice mezi Demokratickou stranou a Hnutím pěti hvězd.

Loni zveřejněná zpráva ukázala, že v únoru 2020 se vyloďování zastavilo, pak ale vzrostlo o 948 procent oproti předchozímu roku, kdy jako ministr vnitra sloužil Salvini, a zavedl politiku zákazu vstupu neziskovkářských přívozů do italských přístavů.

Getty Images

CHRIS TOMLINSON

13 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/13/coronavirus-halts-migrant-transport-ngo-activity-italy/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments