Neziskovka Sea-Eye spustila petici, aby dostala zpět zabavené přívozní lodi pro migranty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Německá neziskovka k dovozu migrantů Sea-Eye (Mořské oko) spustila petici, aby od italských úřadů dostala zpět svůj migrační přívoz Alan Kurdi, který jim tento měsíc zabavili. Požadují také propuštění dalšího přívozu na migranty Aita Mari.

Alan Kurdi, jak už Voice of Europe referoval, dovezl 6. dubna do přístavu Palermo na Sicílii 150 ilegálních migrantů. Prováděl to i přes požadavek německého ministerstva cizinců, aby s těmito operacemi kvůli riziku šíření wuhanského koronaviru COVID-19 přestal. Posádka neodpověděla a ve své činnosti ve Středomoří pokračovala.

Posádka a jejich pasažéři byli při příjezdu umístěni do karantény. Krátce po zakotvení uzavřela Itálie kvůli nebezpečí šíření infekce pro migranty své přístavy. Pak 5. května Pobřežní stráž plavidlo zabavila s tvrzením, že má závady, které se musí opravit, jinak by byla loď i její pasažéři v ohrožení.

Avšak jelikož se ta loď plaví pod německou vlajkou, musí to být německé úřady, které určí, zda dodržuje bezpečnostní předpisy, nebo ne, a Němci tvrdí, že tam žádné porušení předpisů není. Pro-migrační skupiny si tudíž stěžují, že Italové ta obvinění vyfabrikovali jako záminku k zabavení plavidla.

Ve stejný týden italské úřady zabavily také další přívoz pro migranty Aita Mari provozovaný španělskou neziskovkou, která migranty dovezla do Palerma.

Alan Kurdy byli v posledních letech ve zprávách často, neboť provedl dovozy mnoha ilegálních migrantů, kteří překročili Středozemní moře z Libye do evropských přístavů. Sea-Eye tvrdí, že až dosud jejich plavidlo přivezlo 688 migrantů.

Mnozí činnosti Alana Kurdi zpochybňují s tvrzením, že hranice mezi prováděním údajné „záchranné mise“ a nápomocí s pašováním lidí je nejasná. Obviňují je ze sběru migrantů ve Středomoří, kteří tam byli dovezeni pašeráky, aby jim zařídili zbytek cesty, a jsou tudíž pomocníky kriminálních gangů.

Sea-Eye teď šíří petici na Change.org, aby přinutila italské úřady k návratu lodi a zrovna tak i Aita Mari, další lodi provozované pro-migrační neziskovkou, která je jim teď zadržena. Tvrdí, že jejich příští mise, kterou plánují na červen, je kriticky důležitá, protože ve středním Středomoří momentálně žádné „záchranné lodi“ nefungují.

Petice dále požaduje, aby Itálie a Malta zase pro migranty své přístavy otevřely i přes probíhající karanténu kvůli pandemii, a také říkají, že všechny členské státy Evropské unie musí migranty brát, a ne jen ty země, co jsou na středomořské pobřeží.

V době psaní tohoto měla petice skoro 1 500 signatářů.

By Michael Lord 21 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/italy-ngo-sea-eye-starts-petition-to-get-their-migrant-transports-back/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments