Neziskovka se svým trajektem na migranty ani po třech týdnech pátrání žádné už nenašla

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Nezisková organizace Mořské oko, která do Evropy vozívala migranty, teď tvrdí, že ani po třech týdnech pátrání u libyjského pobřeží, než se vrátili do přístavu na Mallorce, se jí nepodařilo nalézt ani jednoho migranta, kterého by mohli „zachránit“.

Trajekt na migranty Alan Kurdi pojmenovaný po stejnojmenném chlapečkovi, který se na vrcholu migrační krize v roce 2015 utopil a vyplavil na pobřeží, se vrátil do Palma de Mallorca po třech týdnech pátrání po migrantech, aniž by nalez byť i jediného, hlásí Mallorca Zeitung.

Vůdce této mise na uvedeném plavidle Dominik Reisinger tuto třítýdenní plavbu označil za úspěšnou, kdy řekl: „Byla to úspěšná mise, byli jsme tam, byli jsme dobře připraveni, kdyby bylo třeba, tak bychom tam byli a mohli bychom těm lidem pomoci. Naštěstí to zapotřebí nebylo.“

Počasí ve Středomoří bylo během těch tří týdnů označováno jako zvláště zběsilé s několik metrů vysokými vlnami.

Na volání rádiové nouzové linky jsme zachytili posádku u pobřeží italského ostrova Lampedusa, ale na naši nabídku pomoci neodpověděli. „Doufáme, že za těchto povětrnostních podmínek nikdo na moři nebyl v nějaké loďce, což by asi skončilo smrtelně,“ řekl Reisinger.

Od té doby, kdy italský populistický místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini loni zavedl tvrdou pohraniční politiku, tak počet migrantů z Libyie nesmírně poklesl. Během měsíce ledna byl ten počet o 95 procent menší v porovnání s rokem 2018.

Přísnější pohraniční kontroly, k nimž patřilo odmítání vstupu neziskovkám „zachraňujícím“ migranty, aby zakotvily v italských přístavech, vedly mnoho dalších organizací, včetně Lékařů bez hranic, aby se svých převoznických operací úplně vzdaly.

Dokonce i ti, kteří řídí centra přijímání migrantů, odsoudili politiku otevřených hranic předchozí italské vlády, když minulý měsíc šéf největšího centra přijímání migrantů v zemi Fracesco Manano vystoupil proti ideologii otevřených hranic, o níž řekl, že „vytvořila po celé zemi roztroušené slumy.“

„V naší zemi je 600 000 odmítnutých. Lidí, kteří nejenže přišli o své právo na přijetí, ale ztratili i svůj status uprchlíka, jsou to zombie obývající naši zemi,“ dodal.

JAIME REINA/AFP/Getty Images

17 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/03/17/ngo-migrant-ferry-finds-no-migrants-after-three-week-search/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments