Neziskovka Lékaři bez hranic vyzývá Německo, aby bralo ty tisíce migrantů rovnou z Libye

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Neziskovka lékaři bez hranic naléhá na německou vládu, aby brala ty tisíce žadatelů o azyl, kteří jsou v současnosti zadržovaní v různých zádržných zařízeních v Libyi, neboť ti jsou, jako oni říkají, ohroženi vojenským konfliktem v tomto regionu.

Tato neziskovka v tiskovém prohlášení naléhá na Německo, aby hned vzalo celkem 3 800 migrantů, které tato skupina popisuje jako ‚akutně ohrožené‘, neboť jsou v zádržných zařízeních u Tripolisu – hlavního města této země – jelikož některá ta zařízení leží blízko vojenským instalacím.

Ředitel německé pobočky Lékařů bez hranice Florian Wethpal tvrdil, že za vznik těchto okolností je německá vláda zodpovědná, neboť EU se dopouštěla neustálé podpory libyjské pohraniční stráže, která chytá migranty pokoušející se překročit Středozemní moře a zavléká je zpět do své země.

Westhpal naléhá, že převozy migrantů do Německa „se musí udělat hned, než dojde k dalším náletům.“

Podle této neziskovky se Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v Libyi momentálně stará o 5695 migrantů. Tato skupina si stěžuje, že životní podmínky v řadě zádržných zařízení „byly naprosto nepřijatelné už před zahájením bojů o Tripolis, ale teď se stále ještě zhoršují.“

Lékaři bez hranic, kteří v minulosti prováděli operace sběru migrantů u libyjského pobřeží, se svou ušlechtilou misí přestali poté, co italský ministr vnitra Matteo Salvini loni v této zemi zavřel pro transportní lodi s migranty přístavy.

Loď vlastněná a provozovaná Lékaři bez hranic Aquarius podle odhadů do Itálie v průběhu své operace, která začala v únoru 2016, dovezla skoro 30 000 migrantů.

Ač Lékaři bez hranic prozatím se svou misí dovážení desetitisíců migrantů do Evropy pod tímto nátlakem skončili, tak v Německu sídlící neziskovka Sea-Watch se odradit nenechala.

Dvě z kapitánek této neziskovky, Carola Rackete a Pia Klemp, jsou v současnosti italskou vládou vyšetřované za pomoc s pašováním lidí.

Rackete, která ohrozila životy členů pohraniční stráže, když lodí Sea Watch 3 taranovala plavidlo pobřežní stráže ve snaze prorazit si cestu k ilegálnímu přistání v italském přístavu, vyzvala německou vládu, aby konečně vzala z Libye všechny ty migranty, kterých tam je podle odhadů něco mezi půl milionem a milionem.

By Arthur Lyons 21 July 2019

Tips? @ALyonsvi

Články o tom, jak se německá vláda snaží těmto požadavkům za pomoci vynucené solidarity ostatních států EU vyhovět:

Berlín s Bruselem od států EU zase požadují přebírání středomořských migrantů

Německý ministr apeluje na EU, aby rozběhla misi záchrany migrantů

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/07/ngo-doctors-without-border-calls-on-germany-to-take-in-thousands-of-migrants-from-libya/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments