Než naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale rovnou dali občanství

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Byly nalezeny záznamy o tom, že kurdskému migrantovi obviněnému z vraždy 17leté Wilmy Andersson Švédsko opakovaně odmítlo azyl, než mu ale za necelý rok dali rovnou občanství.

Uvedený 23letý migrant, jehož jméno nebylo vyzrazeno, je podezřelý z vraždy své milenky Wilmy, se kterou se 14. listopadu 2019 u sebe doma ve Wakesborgu, v Uddevalle pohádal, jak už o tom Voice of Europe předtím referoval. Hlavu Wilmy policie našla v kufříku ve skříni u migranta doma a v jeho bytě byly i jinde stopy její krve. Celý zbytek Wilmina těla zatím ještě posbírán nebyl. Ten migrant trvá na své nevině, kterou zdůvodňuje tím, že by si přeci neponechal její hlavu, kdyby jí nemiloval, a tudíž nemohl být schopen ji zavraždit.

Tento Kurd původně do Švédska migroval v listopadu 2001 jako dítě spolu se svým otcem. Požádali o azyl okamžitě po příjezdu na základě toho, že politické aktivity jeho otce jej vystavovaly riziku nelidského zacházení od BASSistického režimu Saddáma Husseina.

V prosinci 2004 však švédská migrační rada žádost zamítla. Otec se proti tomuto rozhodnutí odvolal a oba dostali dočasné povolení k pobytu, které mělo vypršet v lednu 2007. Poté byli určeni k deportaci.

Avšak v roce 2006 požádal o povolení k trvalému pobytu pro ně oba, ale i to bylo následující rok zamítnuto na základě toho, že v té době v kurdském regionu severního Iráku nebyl už žádný ozbrojený konflikt. Otec se proti rozhodnutí odvolal ke krajskému soudu Gothenburgu, ale v květnu 2008 byla žádost opět zamítnuta. Písemné rozhodnutí soudu jasně vysvětlilo fakt, že tento otec a jeho syn nebyli považováni za uprchlíky kvůli politické situaci v severním Iráku.

Jak se onomu migrantovi a jeho otci dařilo zůstat v zemi i poté, zůstává záhadou. Známo však je, že podezřelý, kterému bylo tehdy 16, v srpnu 2013 opět zažádal o povolení k pobytu, které mu bylo o čtyři měsíce později uděleno. Podezřelý pak v červnu 2014 požádal o švédské občanství, které mu bylo v listopadu téhož roku uděleno, jak o tom referuje Samhällsnytt.

Poslední zprávy rovněž poukazují, že tento migrant, který byl muslim, se Wilmu pokoušel přinutit, aby konvertovala k islámu, i přes skutečnost, že ve své žádosti o povolení k pobytu tvrdil, že se „adaptoval do švédské společnosti.“ Svědkové, kteří ten pár znali, tvrdí, že jeho vztah k Wilmě byl panovačný a hrubý.

By Michael Lord 19 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/sweden-suspected-murderer-was-denied-asylum-prior-to-becoming-a-citizen/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments