Netanyahu zašel až příliš daleko, když se pokouší o izolaci presidenta Obamy

Nezařazené

Izraelský kasiny financovaný ministerský předseda Benjamin Netanyahu čím dál více vypadá jako Fritz Haber v posledních dnech, který získal notoricky neblahou proslulost ilegálními osadami, které pořád ještě provokují celosvětově široce rozšířený hněv.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

A teď už se samozřejmě na nedávná neautorizovaná pozvání části Republikánské strany kvůli tomu, aby izraelský vůdce promluvil v US Kongresu, oběma stranami ve Sněmovně pohlíží jako na výpad proti vládě, a vzrůstají požadavky, aby to bylo staženo.

S tím spojená otázka je jasná: Chce americká veřejnost opravdu, aby tento vypočítavý izraelský politikář – který existuje pouze díky penězům z her v kasinech a lobby AIPAC – přijel do New Yorku a diktoval Bílému domu své požadavky ohledně americké zahraniční politiky ve snaze posílit své vlastní šance na znovuzvolení jako ministerského předsedy?

Názor, že Netanyahu a Izraelská lobby to ve snaze izolovat demokraticky zvoleného presidenta Spojených států přehnala, nabývá na síle, takže teď se na ně pohlíží jako na pachatele pokusů o únos zvolené vlády.

Teď se už tudíž napříč politickým spektrem ozývá otázka, jak ještě dlouho se bude dovolovat, aby Netanyahuův ocas vrtěl povolným pejskem Amerického kongresu, kdykoliv se mu zachce, aby většina z jeho 535 poslanců štěkala unisono?

Je určitě zjevné, že US zahraniční politika je diktována politickými lobbyisty, kteří se vymykají číkoliv kontrole. A pokud je tomu tak, pak je to pro americkou demokracii tragédie.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments