Němečtí Zelení pokrokově usilují o usnadnění přetvoření migrantů na občany

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Strana Zelených v německém Bundestagu chce v zemi úpravou zákona o občanství pro migranty usnadnit naturalizaci tak, že se z nich stanou řádní občané.

Mezi politikami, které Zelení pokrokově v Bundestagu prosazují, jsou návrhy, aby Německo přešlo na koncept občanství „jus soli“, podle nějž by děti narozené v Německu automaticky získaly občanství, pokud by nejméně jeden rodič byl legálním obyvatelem země s trvalou adresou, uvádí zpráva Junge Freiheit.

Tento typ práv na občanství daných narozením je podobný, jaký už platí ve Spojených státech. Většina zemí Evropy (včetně současného Německa) i celého světa zakládá občanství na principu jus sanguinis, v němž je občanství určeno podle etnicity předků.

Mezi dalšími pokrokovými návrhy Zelených je zkrátit dobu, po kterou je nutno být obyvatelem země, než může požádat o občanství, z osmi let; když jde o ubohé uprchlíky, tak by to měly být jen tři roky. Kromě toho rovněž chtějí omezit čas, jaký potřebují rodinní příslušníci z řad migrantů, aby se mohli v zemi naturalizovat na řádné občany.

Zelení rovněž navrhují, aby se skoncovalo se současnými německými omezeními na udílení dvojího občanství stejně jako u požadavků, aby cizí státní příslušníci studující v zemi museli poskytovat doklad o schopnosti zaplatit si živobytí, než může žádat o studijní vízum. To už platí pro ostatní migranty, ale jen v omezeném rozsahu.

Návrh by rovněž zrušil požadavek, aby žadatel o občanství musel buď plynně ovládat německý jazyk, nebo musel doložit, že tomu tak není v důsledku nemoci, invalidity nebo věku.

Nakonec Zelení ještě chtějí, aby se občanství udílelo tzv. „klimatickým uprchlíkům.“

Podle tohoto systému by v Německu kdokoliv, kdo tam má pobyt nebo povolení k pobytu, byl způsobilý k získání plného občanství.

Podle tohoto návrhu by se také platily reparace všem těm, komu předtím německé občanství upírali – nebo jejich potomkům – na základě diskriminace nebo perzekuce vycházející z politického, rasového nebo náboženského důvodu, stejně jako těm, kdo z takovýchto důvodů o své občanství přišli.

Navíc, pokud bude tento návrh uzákoněn, tak stanoví, že se musí provést studie zaměřená na určení, proč má Německo tak nepatřičně nižší míru naturalizace cizinců na občany v porovnání s jinými pokrokovějšími evropskými zeměmi.

Německo není jedinou zemí uvažující o naturalizaci cizinců na občany jako o způsobu řešení migračních trendů. Např., jak už Voice of Europe referoval, tak Portugalsko nedávno určitým migrantům rozdalo občanství v reakci na pandemii wuhanského koronaviru.

By Michael Lord 28 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/germany-greens-want-to-make-it-easier-for-migrants-to-naturalise/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments