Němečtí zákonodárci kritizují ohlášený plán na stažení části vojsk USA

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

BERLÍN (AP) – Dva konzrevatviní němečtí zákonodárci kritizovali ohlášené rozhodnutí USA stáhnout vice než čtvrtinu amerických vojsk umístěných v Německu.

V pátek ohlásil The Wall Street Journal, že president Donald Trump Pentagonu nařídil omezit počet vojáků USA v Německu o 9 500. V současnosti je trvale v Německu v rámci dlouhodobého ujednání s tímto spojencem Ameriky v NATO umístěných 34 500 amerických ozbrojenců.

Zákonodárce Norbert Roettgen v interview v sobotu zveřejněném německou mediální skupinou Funke řekl, že takové stažení vojsk by bylo „velice politováníhodné.“

Člena bloku centro-pravicové Unie kancléřky Angely Merkel Roettgena, který předsedá zahraničně politické komisi německého parlamentu, citovali, jak říká, že nevidí „žádný faktický důvod k takovému stažení“ a že vojáci USA jsou v Německu vítáni.

Místopředseda parlamentního seskupení této Unie Johann Wadphul řekl, že rozhodnutí USA stáhnout vojska bez konzultací se svými spojenci v NATO „zase ukazuje, jak Trumpova administrativa zanedbává základní vůdcovské povinnosti.“

Německá tisková agentura DPA Wadephula citovala, jak říká, že z tohoto rozkolu v Západní alianci bude profitovat Rusko a Čína.

© 2020 AP

By Voice of Europe 7 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/german-lawmakers-criticize-reported-us-troop-withdrawal-plan/

Sdílejte přátelům

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments