Němečtí konzervativci se dožadují rezignace Merkelové

Evropská Unie, POLITIKA

Konzervativní křídla stran CDU/CSU tlačí na rezignaci Angely Merkel, přičemž mluví o tom, jak věří, že brzy přijde kolaps Velké koalice se Sociálními demokraty (SPD).

Alexander Mitsch, vůdce konzervativní skupiny v této Unii, už otevřeně Merkelovou žádá, aby ze svého postu odstoupila a uvolnila místo nově zvolené vůdkyni CDU Annegret Kramp-Karrenbauer.

„Bylo by v nejlepším zájmu této Unie, kdyby paní Merkelová, co nejdříve to řádným způsobem půjde, předala kontrolu Annegret Kramp-Karrenbauer.“

Tato vůdkyně CDU by pak už konečně mohla iniciovat politickou změnu v migrační a hospodářské politice, která je podle něj pro Německo hodně potřebná.

On si totiž myslí, že po zemských volbách ve Východním Německu, v nichž si Sociální demokraté (SPD) podle projekcí povede mizerně, to povede k opuštění Velké koalice z jejich strany.

Mitsch varuje, že je třeba se na tento scénář připravit, a chce, aby CDU byla proaktivní a volala po změně v kancléřství.

Zrovna minulý týden v pátek ale řada sociálnědemokratických politiků (SPD) hrozila, že tu koalici opustí, pokud dojde k pokusu výměny Merkelové její náhradou Kramp-Karrenbauer.

Ve čtvrtek se vůdci obou stran opět sejdou v koaliční komisi (článek byl napsán ve středu).

By Stan M 13 March 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/03/breaking-german-conservatives-demand-merkels-resignation/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments