Německý soud zvrátil cenzuru Facebooku kvůli ‚nenávistné mluvě‘

Cenzura a informační manipulace, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Soud v Německu rozhodl, že Facebook ilegálně odstranil příspěvky a účet nejmenovaného autora, protože uživatele neinformoval, proč byly příspěvky odstraněny.

Podle Reuters byl ten účet odstraněn kvůli „rasismu“, protože ten příspěvek byl o zločinech páchaných v Německu migranty.

Na rozdíl od Spojených států jsou v Německu předpisy o tzv. nenávistné mluvě psány vládou a ne společnostmi Silicon Valley.

Společnosti Silicon Valley navíc v Evropě nepožívají takovou míru právního zaštítění, jakou mají v USA, což znamená, že je to plně v pravomoci německého soudu, aby společnosti nařídil, příspěvek nebo účet vrátit.

I přes menší ochranu svobody slova v německém právu je tudíž pro Němce snadnější (přinejmenším v současných podmínkách), aby se odvolali k soudu ke zvrácení činů cenzury internetových mamutů, než je to pro Američany.

Podle Reuters:

Soud v Karlsruhe ve třístránkovém souhrnu konstatoval, že podmínky služby Facebooku ohledně odstraňování příspěvků a blokování účtu kvůli porušení jejich zásad komunity byly „zrušeny a zneplatněny“.

To, dodal, je proto, že Facebook uživatele o odstranění urážlivého příspěvku přinejmenším zpětně neinformovat, aby oznámil, že blokuje účet, aby sdělili důvod, proč to dělají, nebo aby poskytli právo na odvolání.

Facebook řekl, že ten rozsudek přezkoumá, aby zajistil, že může v Německu dále účinně nenávistnou mluvu odstraňovat.

„Máme k nenávistné mluvě nulovou toleranci a jsme odhodláni ji z Facebooku odstraňovat,“ řekl mluvčí společnosti.

Podle této zprávy se ve Facebooku odstraněném příspěvku pravilo: „Migranti tu mohou vraždit a znásilňovat a nikoho to nezajímá! Je čas, aby s tím Úřad na ochranu ústavy něco udělal.“

RODRIGO BUENDIA/AFP/Getty

ALLUM BOKHARI

30 Jul 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/tech/2021/07/30/german-court-overturns-facebook-hate-speech-censorship/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments