Německý řidič autobusu vyhozen za cedulku „řízeno Němcem“

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Autobusák v německých Drážďanech byl vyhozen za vystavení cedulky na okně svého autobusu ve znění: „Tento autobus řídí německý řidič.“

Kontroverze propukla poté, co si pokrokový cestující Peter Dörffel této cedulky všiml a pořídil její obrázek, který na sociálních médiích svědomitě nahlásil přeposláním drážďanskému Dopravnímu podniku (DVB), hlásí Deutsche Welle.

Krátce poté drážďanský Dopravní podnik na pokrokové pobouření  na sociálních médiích zareagoval uvědomělým sdělením: „Zdravíme, tu zprávu jsme dostali. Ani my nechápeme, co se to s naším kolegou stalo. Už není na silnici, jeho chování bude mít řádné důsledky.“

Mluvčí DVB Anja Erhradt pak potvrdila, že zaměstnání tohoto řidiče bylo zrušeno kvůli předpisu, který řidičům zakazuje vyjadřovat své politické názory.

„Za žádných okolností nemůžeme takovou činnost tolerovat,“ řekla Erhhardt.

Jakmile se o tomto incidentu doslechl šéf subdodavatelské společnosti, která tohoto muže najala, Mathias Pesche, tak řekl, že jej tato situace šokuje.

„Je to náš dlouhodobý zaměstnanec. Jeho služby byly teď zastaveny. Od zítřka už nebude v rozpisu práce,“ řekl Pesche.

V posledních měsících se DVB pustila do rekrutování zahraničních řidičů, aby zaplnila prázdná místa ve své rozšiřující se síti. Lze asi rozumně předpokládat, že zpátečnický řidič, který tuto cedulku vystavil, byl nejspíš rozčarován pokusem společnosti zaplnit tato volná místa radši migranty než domácími pracovníky.

Nedávno společnost najala 19 řidičů ze Srbska, ač neuměli německy.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 19 December 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/12/germany-bus-driver-fired-for-having-driven-by-a-german-sign/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Štefan
1 rok před

Čo je na tom politické ? Vari v občianskom má napísané, že je eskimák (tým sa eskimákov nechcem dotknúť) ? Že sa toho nevie chytiť dáky dobrý právnik.