Německo vyhání platformu svobody slova Gab, neplní povinnost cenzury

Cenzura a informační manipulace, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Jedna z první alternativ k platformám sociálních médií establishmentu se svobodou slova má být podle jejího ředitele a zakladatele Andrew Torby vyhnána z Německa, nebo vláda trvá na povinnosti uživatele cenzurovat.

Torba v příspěvku na tuto platformu řekl, že hrozba pokutami a soudního nátlaku německé vlády mu nabízí tři možnosti: podvolit se požadavkům a cenzurovat uživatele platformy, pustit se do dlouhé, drahé a nejspíš prohrané právní bitvy s německou vládou nebo zastavit poskytování služeb uživatelům v Německu.

Podle Gab.com:

Německá vláda nedávno po Gab tvrdě skočila, aby nás zkusila přinutit podvolit se jejich drakonickým cenzurním zákonům. Samozřejmě jsme to odmítli a tak teď po nás jdou pokutami desítek tisíc dolarů a jinými právními útoky. Naši právníci nás informovali, že máme tři možnosti:

1) Podvolit se německým cenzurním zákonům a začít cenzurovat obsah, který se německé vládě nelíbí (k tomu nedojde).

2) Neposlouchat německé cenzurní zákony a pustit se do boje se spolkovým Německem (už bych nikdy nemohl znovu opustit USA a šli by po nás ze všech možných stran, přes státem sponzorované de-platformování a bůh ví, co ještě.)

3) Přestat poskytovat tyto služby v Německu blokováním německých IP.

To je jistě velice těžké rozhodnutí, ale je nutno ho přijmout velice brzy. Chtěl jsem vám to všechno sdělit, aby bylo plně transparentní, co se děje.

Poznámka: To blokování adres lze snadno obejít přes Tor či jiný nástroj.

Německo bylo jednou z prvních zemí, která začala na technické společnosti tlačit, aby své uživatele začaly cenzurovat. Roku 2015 byla německá kancléřka Angela Merkel naživo zachycena jak na zakladatele a generálního ředitele Facebooku Marka Zuckerberga naléhá, aby na své platformě bojoval proti „nenávistné mluvě“.

Michele Tantussi/Getty Images

ALLUM BOKHARI

18 Sep 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/tech/2021/09/18/free-speech-platform-gab-may-be-forced-out-of-germany/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments