Německo už ZPLOŠŤUJE křivku infikovanosti Covid-19, říká jejich šéf veřejného zdravotnictví

TECHNOLOGIE

Šéf německého institutu veřejného zdravotnictví tvrdí, že míra infikovanosti koronavirem v zemi vykazuje známky zplošťování, což vyzdvihoval jako úspěch celonárodních opatření k udržování sociálního odstupu.

„Vidíme projevy toho, že křivka exponenciálního růstu se mírně zplošťuje,“ řekl Lothar Wieler, šéf Institutu Roberta Kocha.

Německo bylo mezi prvními evropskými zeměmi, co zavedly tvrdá opatření včetně zavírání škol a drsná omezení proti veřejnému shlukování.

Wieler předtím předpokládal, že infikováno bude nejspíš mezi 60 a 70 procenty světové populace, než se zhruba během dvou let zotaví a vyvine si imunitu. Wieler dodal, že konečná smrtnost je zatím nejasná a bude záviset na rychlosti, jakou se bude hromadně vyrábět vakcína, kterou jednou vyvinou.

V současnosti má Německo celkem 24 904 případů infekcí koronavirem s 94 úmrtími. Asi 266 lidí se z viru vyléčilo. Mezitím byla do karantény umístěna německá kancléřka Angela Merkel, když byla v kontaktu se zdravotníkem, který byl následně pozitivně otestován na koronavirus.

RT
March 23, 2020

Zdroj: https://www.prisonplanet.com/germany-already-flattening-the-curve-of-covid-19-infections-says-public-health-chief.html

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments