Německo říká, že Evropa by mohla Rusku pomoci s výrobou vakcíny Sputnik V

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Nedávná studie ukazuje 91,6 procentní účinnost

Spolu s tím, jak mnoho mezinárodních zpravodajských kanálů ve středu referovalo o tom, jak Maďarsko rozběhlo očkování ruskou vakcínou Sputnik V bez schválení Evropskou medicínskou agenturou (EMA), tak se teď příliv obrací k maďarskému přístupu jako čím dál víc vnímanému jako správný.

Mezinárodní média počínaje The Washington Post a Reuters přes německý Handelsblatt po polskou Rzeczpospolita referují o dodávce první větší dávky ruské vakcíny Sputnik V, kdy většina zpráv poukazuje jak na to, že Maďarsko bylo nuceno hledat alternativní zdroje kvůli pomalým dodávkám Evropské unie, tak ale i na to, že tato vakcína v současnosti nemá schválení od EMA.

Washington Post citoval maďarského ministra zahraničí a obchodu Pétera Szijjártó, který řekl, že „Centralizovaný systém opatřování vakcín Bruselu selhal, čímž ohrozil životy Evropanů i rychlý restart evropské ekonomiky.“

Mezitím německý spolkový ministr zdravotnictví Jens Spahn tiskové agentuře DPA řekl, že Evropa by Rusku s výrobou jeho vakcíny mohla pomoci.

„Mohli bychom výrobě té vakcíny, která ještě není v Evropě ani schválená poskytnout podporu,“ řekl Spahn s dodatkem, že jakákoliv vakcína, která je v boji s pandemií účinná a ukázala se být bezpečná, je vítaná. „Je to prostě na regulátorovi, aby uvážil, je-li to v případě Sputniku V pravda,“ dodal.

Činitelé v Moskvě řekli, že žádost o schválení byla Evropskou medicínskou agenturou přijata už v lednu. V úterý medicínský žurnál The Lancet vydal odborný článek ruských výzkumníků o třetí fázi klinických testů této vakcíny.

„Účinnost vakcíny na základě čísel o potvrzených případech COVID-19 po 21 dnech po první dávce vakcíny je ohlášena na 91,6 procent a zjištěné zmírnění závažnosti choroby po první dávce je pro současnou strategii rozložení dávek zvláště povzbudivé,“ uvádí se v této práci. Dospívá k závěru, že „ač byl vývoj vakcíny Sputnik V kritizován za neobyčejnou uspěchanost, hledání zkratek a absenci transparentnosti, tak ale ty zde ohlášené výsledky jsou jasné a vědecká podloženost tohoto očkování je tím doložena, což znamená, že teď lze k boji za snížení výskytu COVID-19 přidat další vakcínu.“

Náhledový obrázek: MTI/Sándor Ujvári

February 04, 2021

editor:REMIX NEWS

author:DÉNES ALBERT

via:REMIX NEWS

Zdroj: https://rmx.news/article/article/germany-says-europe-can-help-with-production-of-russia-s-sputnik-v-vaccine

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments