Německo od Itálie vyžaduje, aby otevřela přístavy, zatímco neziskovky hromadně nakládají migranty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Německý ministr vnitra Horst Seehofer od Itálie vyžaduje, aby už přístavy zase pro přívozní plavidla migrantů otevřela, během čehož neziskovky stupňují své operace u libyjského pobřeží.

Německý ministr vznáší k italskému populistickému ministrovi vnitra Matteo Salvinimu sarkastickou otázku, jaký mělo to zavírání přístavů smysl, když nakonec stejně spousta migrantů v Itálii skončila, hlásí Il Giornale.

„Chci se už vyhnout opakování té samé scény, která se pokaždé znovu omílá, když loď s migranty čeká u italského pobřeží osm až čtrnáct dní, a Salvini je nechce nechat se řádně vylodit. Nakonec to ale stejně skončí přistáním, buď protože migranti kolabují, onemocní nebo jsou tam těhotné ženy,“ posmíval se Seehofer.

Seehoferova slova přichází v okamžiku, kdy plavidlo italské pobřežní stráže Gregoretti strávilo pět dnů s migranty na palubě, než bylo ve středu odpoledne dosaženo dohody, podle níž se migranti rozdělí do šesti různých zemí včetně Německa a Francie.

Matteo Salvini ale svému německému protějšku neukázněně odmlouvá a říká: „Nic neotevřeme, přístavy zůstanou zavřené.“

„Nejsme utečeneckým táborem Evropy,“ dodal vzdorovitě pan Salvini.

Tato odpověď je ozvěnou podobných komentářů pronesených panem Salvinim minulý týden v odpovědi prezidentu Emmanuelu Macronovi, který tohoto italského ministra káral za ignoraci předvolánky na konferenci o migraci v Paříži.

„Itálie nebude vaším uprchlickým táborem… V Marseille je také přístav, tak nás nechte být a nevyvíjejte na nás nátlak. Jestli od nás čekáte, že podepíšeme dokument, podle kterého budou ty lodě připlouvat do Itálie, tak jste vedle. Italové už nebudou ničí otroci,“ odmlouval Salvini.

I přes probíhající soudní procesy proti několika neziskovkám a jejich kapitánům, jako německé neziskovce Sea Watch a kapitánkám Carola Rackette a Pia Klemp, tak aktivity neziskovek u libyjského pobřeží stejně narůstají.

Další německá neziskovka Sea-Eye (Mořské oko) se pochlubila, jak tento týden nabrala 40 migrantů. Mluvčí Sea-Eye Gordon Isler řekl, že nejbližším bezpečným přístavem je italský přístav Lampedusa, poznamenal k tomu ale: „Uvidíme, jak se ta scéna v příštích několika hodinách rozehraje.“

Salvini této neziskovce odpověděl konstatováním: „Pokud by té neziskovce opravdu záleželo na zdraví migrantů, tak mohou nabrat kurz do Tuniska: jestli ale místo toho pomýšlí na plavbu do Itálie, jako by se nic nedělo, tak mají nejapného manažera.“

BARBARA GINDL/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

1 Aug 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/08/01/germany-demands-italy-open-ports-ngo-picks-up-more-migrants/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na