Německo ‚naléhavě shání‘ více migrantů ze zemí mimo Evropskou unii

EKONOMIKA, Evropská Unie

BERLÍN (AP) – Kancléřka Angela Merkel v pondělí pořádá schůzky s vrcholnými činiteli německých podniků a odborů, aby prodiskutovala, jak nalákat kvalifikované pracovníky ze zemí mimo Evropskou unii, jelikož země se pokouší řešit nedostatek kvalifikovaných pracovních sil.

K tomu potřebná legislativa by měla nabýt účinnosti 1. března, ta by měla usnadnit získávání pracovních víz a možností shánění práce v Německu. Ta opatření, která nyní platí pro absolventy univerzit, se mají rozšířit i na imigranty s profesionální kvalifikací a se znalostí německého jazyka.

„V Německu mnoho společností naléhavě shání kvalifikované pracovníky, a to i v dobách slabší ekonomiky,“ řekl mediální skupině Funke šéf Asociace německých obchodních a průmyslových komor. „Pro více než polovinu společností je teď nedostatek kvalifikovaných pracovníků největším podnikatelským rizikem.“

Ten volal po „de-byrokratizaci a po efektivní realizaci“ této nové legislativy.

Řada sektorů včetně informačních technologií a zdravotních sester si stěžuje na nedostatek pracovníků.

Na pondělní schůzce se prodiskutuje, na které země se Německé podniky chtějí zaměřit a „na to, jak omezit byrokratické překážky,“ řekl ministr práce Hubertus Heil RBB Inforadio. Jako příklady jmenoval proces uznávání profesionální kvalifikace, jazykových dovedností a vydávání víz.

Německo se stejně jako mnoho dalších evropských zemí snaží dosáhnout rovnováhu mezi potřebami svého trhu práce a stárnutí domorodé populace a mezi obavami z imigrace.

Heil řekl, že záměrem není krátit německé mzdy a „náš problém v tomto okamžiku je spíš ten, že se nám nedaří sehnat kvalifikované pracovníky.“

BREITBART LONDON

16 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/16/germany-urgently-seeking-more-migrants-from-outside-european-union/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments